Всесвітній день нирки

Кожного року другого четверга березня світ відзначає важливу подію – Всесвітній день нирки. У 2023 році він відзначається 9 березня. Подію започаткували Міжнародна федерація ниркового фонду з Всесвітнім нефрологічним суспільством у 2006 році. Україна приєдналась до події у 2008 році.


Схожі події:
🏥 День нефролога
🏥 Всесвітній день донорства та трансплантації органів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Всесвітній день нирки має за мету привернення уваги суспільства до нефрологічних захворювань, підвищення поінформованості щодо функціонування нирок та важливості ролі цього органу, залучення людей до здійснення профілактичних заходів.

До Дня нирки фахівці організовують зустрічі, на яких обговорюють можливості розвитку ліків і медичної апаратури та обмінюються досвідом.

Хвороби нирок мають серйозні наслідки й часто не проходять безслідно, тому важливо дотримуватись правил профілактики. Перш за все, негативно впливають на здоров’я нирок шкідливі звички, а також неправильне харчування, інші захворювання, малорухливий спосіб життя тощо. Крім того, спеціалісти рекомендують слідкувати за тиском, регулярно здавати аналізи та пити достатню кількість води.

Позначки: