Міжнародний день птахів (День орнітолога)

Міжнародний день птахів (День орнітолога)

1 квітня кожного року відзначається екологічне та за сумісництвом професійне свято орнітологів – Міжнародний день птахів. В Україні, яка тоді входила до складу СРСР, подію вперше відсвяткували в 1924 році. Дату святкування обрано на честь дати підписання Міжнародної конвенції з охорони птахів у 1906 році. Міжнародний день птахів відзначається як нагадування про підписання міжнародної конвенції.1

Це найдавніше свято Календаря охорони навколишнього середовища, яке датується 1 квітня 1906 року, включене до програми ЮНЕСКО під розділом «Людина і біосфера». Сьогодні ж офіційно Днем птахів вважається Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day) двічі протягом року у травні та жовтні.

Наприклад, Польща приєдналася до цієї конвенції у 1932 році. Також 1 квітня вшановують птахів, а в інших частинах світу День птахів святкують у різні дні, залежно від країни. У Румунії святкування було популяризовано в міжвоєнний період, особливо під час правління Кароля II, в рамках заходів організованих школами. З ініціативи Румунського орнітологічного товариства цей День птахів повернувся до календаря охорони навколишнього середовища з березня 1994 року.

Схожі події:
🦉 Всесвітній день мігруючих птахів
🦉 Весняна декада спостереження за птахами
🦉 Міжнародний день журавля

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цікаві факти про птахів

  • Відомо майже 11 тисяч різновидів пернатих.
  • У пташок частота удару серця на хвилину становить 400 ударів у спокої та близько 1000 при польоті.
  • Єдиний птах без крил – це ківі.

В Міжнародний день птахів усі охочі розвішують будиночки та годівниці для пернатих. 1 квітня – це день зустрічі пташок, які прилітають з теплих країв та день подяки за старанну працю орнітологам, адже саме вони знають про птахів усе.

Читайте також: Цікаві факти про птахів

Цікаві факти про птахів
  1. https://www.ecocalendar.eu/BirdDay []
Позначки:
Copy link