Міжнародний день стерв'ятника

Міжнародний день стерв’ятника

Традиційно у першу суботу вересня весь світ відмічає Міжнародний день стерв’ятника. Заснували подію англійський та південноафриканський фонди збереження дикої природи, об’єднавши зусилля для захисту грифів, яким загрожує глобальне зникнення.

У 2023 році Міжнародний день стерв’ятника припадає на 2 вересня.

Схожі події:
🦅 Весняна декада спостереження за птахами
🦅 Всесвітній день мігруючих птахів
🦅 Міжнародний день птахів (День орнітолога)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Важливість заснування Міжнародного дня стерв’ятника

Відзначання Міжнародного дня стерв’ятника сприяє підвищенню обізнаності людства про важливу роль пернатих у навколишньому середовищі, висвітленню проблем, з якими вони стикаються, та інформуванню про організацію заходів щодо збереження їх популяції.

  • Ці унікальні птахи підтримують екологічну чистоту дикої природи, виступаючи у ролі утилізаторів сміття. Вони поїдають туші мертвих тварин, захищаючи навколишнє середовище від розповсюдження інфекційних хвороб.

Загроза зникнення

Головною загрозою для стерв’ятників є людська діяльність. Із 23 видів птахів, які існують у світі, 16 вважаються напівзниклими або вразливими до зникнення. В Азії та Африці чисельність стерв’ятників зменшилась на 90 %.

Захист стерв’ятників

Створено спеціальний сайт в честь Міжнародного дня стерв’ятника, на якому природоохоронні організації всього світу висвітлюють інформацію про проведені заходи щодо збереження цих птахів, ведуть статистику їх чисельності у своєму регіоні, ознайомлюються з діяльністю своїх колег, домовляються про розроблення спільних проєктів, щоб не допустити вимирання птахів, надзвичайно важливих для екосистеми.

Позначки:
Copy link