Всесвітній день мігруючих птахів

Всесвітній день мігруючих птахів

Кожної другої суботи та другої неділі травня святкується Всесвітній день мігруючих птахів. Засновниками свята є орнітологи із лабораторії Корнелла США, які у 1993 році запропонували відмічати цю дату. Передумовою святкування виступила Міжнародна конвенція захисту птахів, яку було прийнято у 1906 році. Святкування проходить за підтримки Конвенції по мігруючим видам та Африкансько-Азіатської угоди з перелітних птахів. Обидва документи є складовими Екопрограми ООН. 

У 2024 році Всесвітній день мігруючих птахів припадає на 11-12 травня.

Схожі події:
🦉 Весняна декада спостереження за птахами
🦉 Міжнародний день птахів (День орнітолога)
🦉 Всесвітній день мігруючих птахів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Подія є міжнародною, але святкові заходи проводяться здебільшого у Північній Америці. Основною метою свята є розширення знань людства про мігруючих птахів та звернення уваги на глобальні екологічні зміни, що руйнують екосистеми (зимові та літні) пташиного ареалу. Цього дня орнітологи закликають до відновлення природних умов, звичних перелітним птахам для міграції, розмноження та висиджування яєць.

Всесвітній день мігруючих птахів інформує людство про загрози, з якими стикаються перелітні птахи, та закликає усіх до міжнародної співпраці по збереженню біорізноманіття.

  • Майже кожен десятий вид перелітних птахів заходиться під загрозою вимирання.
Позначки:
Copy link