Всесвітній день мігруючих птахів

Всесвітній день мігруючих птахів

Кожної другої суботи та другої неділі травня святкується Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day) – щорічна подія, яка підкреслює важливість захисту перелітних птахів та місць їхнього проживання. Це всесвітня ініціатива, яка ефективно підвищує обізнаність про проблеми, з якими стикаються перелітні птахи, про їхнє значення для екосистем і про глобальну співпрацю, необхідну для їхнього збереження.1

Всесвітній день мігруючих птахів відзначається двічі протягом року у травні та у жовтні.

Всесвітній день мігруючих птахів був започаткований у 2006 році Секретаріатом Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (African-Eurasian Migratory Waterbirds) у співпраці з Секретаріатом Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Secretariat of the Convention on the Conservation of Migratory Species). Передумовою святкування виступила Міжнародна конвенція захисту птахів, яку було прийнято у 1906 році. Святкування проходить за підтримки Конвенції по мігруючим видам та Африкансько-Азіатської угоди з перелітних птахів. Обидва документи є складовими Екопрограми ООН.

Спочатку ідея призначити день для мігруючих птахів виникла в Сполучених Штатах у 1993 році, коли Служба охорони рибних ресурсів і дикої природи США, Смітсонівський центр міграційних птахів і лабораторія орнітології з Корнелла ініціювали святкування «Міжнародного дня мігруючих птахів» (International Migratory Bird Day). Тож засновниками свята можна вважати саме орнітологів з лабораторії Корнелла США, які запропонували відзначати цю подію.

Люди з усіх куточків світу відзначають цей день, проводячи різноманітні громадські заходи, такі як фестивалі птахів, освітні програми, виставки та подорожі для спостереження за птахами. Хоча ці заходи зосереджені навколо головних днів святкування у другу суботу травня та жовтня, насправді вони можуть бути організовані в будь-який час протягом року. Така гнучкість дозволяє врахувати піки міграції в різних країнах чи регіонах у різний час.

У 2024 році Всесвітній день мігруючих птахів припадає на 11-12 травня.

Схожі події:
🦉 Весняна декада спостереження за птахами
🦉 Міжнародний день птахів (День орнітолога)
🦉 Всесвітній день мігруючих птахів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Подія є міжнародною, але святкові заходи проводяться здебільшого у Північній Америці. Основною метою свята є розширення знань людства про мігруючих птахів та звернення уваги на глобальні екологічні зміни, що руйнують екосистеми (зимові та літні) пташиного ареалу. Цього дня орнітологи закликають до відновлення природних умов, звичних перелітним птахам для міграції, розмноження та висиджування яєць.

Всесвітній день мігруючих птахів інформує людство про загрози, з якими стикаються перелітні птахи, та закликає усіх до міжнародної співпраці по збереженню біорізноманіття.

  • Майже кожен десятий вид перелітних птахів заходиться під загрозою вимирання.

Коли будемо відзначати Всесвітній день мігруючих птахів?

РікДатаДень
202411 травняСубота
202510 травняСубота
20269 травняСубота
20278 травняСубота
202813 травняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Читайте також: Цікаві факти про птахів

Цікаві факти про птахів
  1. https://www.worldmigratorybirdday.org/about []
Позначки:
Copy link