Всесвітній день економіста та День економіста в Україні

Що це за день?

Дата святкування Всесвітнього дня економіста припадає на 12 жовтня. В цей день видатні працівники галузі нагороджуються премією Шведського центрального банку за рішенням Нобелівського комітету. В цей же день відзначається і День економіста в Україні.

Схожі події:
💼 День юриста України
💼 День соціолога України
💼 День працівника страхового ринку України

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Людині, яка бажає присвятити себе цій професії, необхідно отримати вищу освіту, а також мати аналітичний склад розуму, достатні математичні знання, бути старанним і уважним, вміти працювати з великим обсягом інформації та комп’ютерними програмами.

На сьогодні дана професія є популярною на ринку праці. Але в умовах попиту зросла і кількість фахівців, що випускаються з вишів, тому зберігається висока конкуренція за робоче місце. Для успішного просування по кар’єрних щаблях необхідно самовдосконалення і досвід роботи. Але все це з лихвою окупиться, тому що професія економіста престижна, універсальна і добре оплачувана.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день економіста?

Вперше слово «економіка» з’явилося в 4 столітті до н.е. Це грецький термін, що означає «мистецтво ведення домашнього господарства». З розвитком цивілізації роль даної сфери в житті людства ставала все більш вагомою.

З часом людей стала цікавити мета їхніх дій, способи і засоби її досягнення. Так, 16 століття ознаменувалось початком зародження перших економічних шкіл.

У 20 столітті відомий англійський економіст Лайонел Роббінс визначив предмет економічної науки та назвав її проблемою вибору між цілями та засобами, проблемою оптимального розподілу ресурсів для задоволення цих цілей і формування механізмів, що здійснюють подібний розподіл.

Всесвітній день економіста в історії

 • 1 ст. н.е.
  Вираз «гроші не пахнуть» пішло від введеного римським імператором Веспасіаном податку на громадські вбиральні.
 • 1723-1790
  Родоначальником сучасної економічної теорії вважається шотландський теоретик Адам Сміт.
 • 18 ст.
  В Швеції використовувалися мідні гроші вагою близько 20 кг.
 • 1835 8 січня
  Єдиний день в історії, коли у США не було державного боргу.
 • 1950
  Перші кредитні картки з’явилися в 1950 році в результаті незручної ситуації Френка Макнамара. У ресторані він не зміг розплатитися за обід, тому що у нього не було з собою гаманця.
 • 2019
  Наймолодшим лауреатом премії з економіки стала американо-французька економістка Естер Дюфло, яка була нагороджена у 2019 році у віці 46 років.

Часті Питання та відповіді про День економіста

Кого вітати з всесвітнім день економіста?

Економіст – це фахівець в галузі економіки, експерт з економічних питань. Економістами називають як вчених (тобто фахівців в області економічної науки), так і практиків, які працюють в області дослідження, планування і керівництва господарською діяльністю підприємства. З Всесвітнім днем економіста вітають спеціалістів, пов’язаних з розрахунками, прогнозуванням ринкових тенденцій і оцінкою можливих ризиків. Зазвичай до числа таких фахівців зараховують економістів, бухгалтерів, фінансистів, а також маркетологів, бізнес-аналітиків і управлінців.

Що подарувати економісту на професійне свято?

Здебільшого економісти люди серйозні, вони надають перевагу презентам, що мають певну користь. Будь-який подарунок зі списку буде корисним для привітання фахівця, що працює в економічній галузі:

– подарункові монети і банкноти;
– скульптури та статуетки;
– алкогольні набори, штофи;
– скриньки для грошей і декоративні сейфи;
– письмові набори, підставки для ручок;
– настільний годинник і візитниці.

Як відзначати Всесвітній день економіста?

День економіста в Україні – чудова нагода привітати всіх представників цієї професії, відзначити їхні досягнення і заохотити грошовою премією.

Робочі колективи організовують святкові фуршети. Від імені керівників винуватцям урочистості вручаються цінні подарунки, почесні грамоти або листи подяки.

Поряд зі святкуванням в організаціях проходять семінари, лекції, майстер-класи, спрямовані на підвищення кваліфікації фахівців-економістів.

Для фахівців цей день ще важливий тим, що видатні представники галузі отримують нагороди за рішенням Нобелівського комітету.

Привітання та листівки до Всесвітнього дня економіста

«Вітаємо чудових людей, які віртуозно, професійно і з абсолютним знанням своєї справи володіють цифрами, кошторисами, звітами і всіма фінансовими справами. Бажаємо вам щастя і безпомилкових результатів роботи. Бажаємо економічного, особистісного та державного підйому. Нехай вам у всьому зволить успіх, допомагають знання, і підтримує удача. З днем економіста!»

«Вітаю з Днем економіста. Бажаю кожен свій день використовувати раціонально і успішно для досягнення всіх цілей, для підкорення намічених вершин. Нехай ні економіка, ні особистий добробут ніколи не йдуть на спад. І нехай у твоєму житті завжди спостерігається економічний, професійний, особистий ріст!»

«Бажаю легких звітів, детальної аналітики та тільки точних прогнозів! Нехай робота приносить радість, прибуток збільшується в рази, в справах буде порядок, в душі – спокій та мир. Легко розв’язуйте всі проблеми і нехай невдачі вас цураються!»

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Чому важливий цей день?

В сучасному світі, де процеси розвитку в усіх сферах характеризуються високими темпами, роль економістів дуже важлива. Точні розрахунки, планування, прогнозування, контроль розвитку господарської сфери, аналіз фінансової ситуації на підприємствах і в економічній сфері в цілому вимагають від фахівців високих професійних знань, навичок, а також певних особистісних якостей. Всесвітній день економіста покликаний відзначити важливість цієї професії та кожної людини, яка до неї залучена.

Підписуйтесь на Youtube канал DAY TODAY та дізнавайтесь цікаві факти про цікаві свята!

Коли будемо відзначати Всесвітній день економіста?

РікДатаДень тижня
202112 жовтняВівторок
202212 жовтняСереда
202312 жовтняЧетвер
202412 жовтняСубота
202512 жовтняНеділя
Copy link