День юриста України

Що це за день?

День юриста України прийнято відзначати 8 жовтня. Хоча свято вважається державним, дата на яку воно припадає не є вихідним днем. Це свято стосується кожного, хто у той чи інший спосіб пов’язаний з юридичною діяльністю. В цей день всі вітають юристів, суддів, адвокатів, прокурорів, юрисконсультів, нотаріусів, слідчих та інших фахівців, що працюють у сфері права. Люди, чиє завдання є стежити за дотримання прав та свобод громадян нашої держави, приймають вітання від своїх друзів, знайомих, колег по роботі.

Схожі події:
💼 Всесвітній день доброзичливого ставлення до юристів
💼 Європейський день юристів
💼 Всесвітній день міжнародного правосуддя

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати День юриста України?

Для святкування дня юриста дата 8 жовтня обрана не випадково. Вчені-історики вважають, що в жовтні 1016 року Ярослав Мудрий зіткнувся в битві із Святополком, після чого була написана «Руська Правда» Ярослава Мудрого. «Руська Правда» увібрала до себе всі найважливіші питання правових відносин Русі та вважається цінним правовим документом Східної Європи часів середньовіччя. Число 8 отримали додаванням цифр пам’ятного року: 1+0+1+6=8.

Рішення про святкування дня юриста в Україні було прийняте 16 вересня 1997 року та затверджене Указом президента України Леоніда Кучми «Про день юриста», N 1022/97. Ініціаторами запровадження свята стали: Спілка адвокатів України, Спілка юристів України, Міністерство юстиції України. Ця традиція була запозичена із Заходу, де кожна професія має своє свято. 

Коли ще можна привітати юристів?

Окрім основного свята існує ще кілька святкових дат для працівників окремих професій юридичної галузі. День святого Іва Кермартенського, який вважається покровителем адвокатів та нотаріусів, припадає на 19 травня. Нотаріуси відзначають свій день 2 вересня, судмедексперти – 4 липня, судові працівники – 15 грудня, а от працівники прокуратури приймають вітання 1 грудня.

Часті Питання та відповіді про День юриста України

Кого вітають з днем юриста України?

Винуватцем свята є кожен працівник, зайнятий в юридичній сфері: працівники судів, нотаріальних, адвокатських та юридичних контор. Вітання також приймають люди, що мають юридичну освіту, проте не працюють за фахом. Слід відзначити, що левова частка співробітників правоохоронних органів також є юристами, тому зі святом можна сміливо вітати родичів чи друзів, що залучені до роботи в органах внутрішніх справ, служби безпеки України тощо.

Які привітання до дня юриста?

Зібрані нижче привітання можна використовувати в офіційному та приватному зверненні до винуватців свята

Листівки та привітання до Дня юриста

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

«Шановні юристи! Сьогодні Ваше свято! Нехай воно ще молоде, проте Ваша професія з’явилася багато століть назад та шанується по всьому світу. Бути юристом – почесно. Ваша робота вимагає від Вас неабияких знань, навичок та величезного терпіння. Тому нехай успіх у боротьбі з несправедливістю та у відстоюванні прав та свобод громадян України супроводжує вас завжди. Щиро вітаємо зі святом!».

«День юриста важливий не тільки для фахівців права. Хороший юрист – справжній скарб для кожного роботодавця. Важко знайти організацію, де не потрібна ця професія. І на маленькому підприємстві, і у найвищій структурі влади – почесна праця юриста потрібна усюди. Бути юристом – не просто здобути фах, отримати диплом про закінчення вищої юридичної освіти. Бути юристом – це мати талант, мудрість та зберігати людяність і почуття справедливості у будь-якій ситуації. Тому, з професійним святом Вас, фахівці з великої літери, юристи від Бога».

Що подарувати на день юриста?

Начальникові чи колезі по роботі можна подарувати презенти, що пов’язані з професійною діяльністю, – від традиційних візитниць до оригінальних свічників у формі богині Маат (символ справедливості). Універсальні подарунки, які підійдуть будь-якому юристові, можна розділити на такі категорії:

  1. Ділові: кредитниці, канцелярія (обкладинки на документи, блокноти, ручки), сейфи.
  2. Аксесуари для техніки: мишки, флешки, лампи для ноутбуків і ін.
  3. Аксесуари на професійну тематику: статуетки у вигляді Феміди, тематичні фоторамки, кубки, настінний годинник та ін.
  4. Чайні, кавові набори та солодощі.
  5. Символи достатку: грошове дерево, статуетки слонів, скарбнички. Також можна подарувати оригінальні книги-сейфи, підписку на юридичне видання тощо.

Як відзначати День юриста в Україні?

День юриста не є вихідним днем, тому всі працівники юридичної сфери відзначають своє свято на роботі. В цей день вони приймають вітання від рідних, друзів та колег. Також лунають привітання від представників влади: президента, урядовців та інших можновладців. В останні роки стало модним влаштовувати корпоративні святкування.  

Чому важлива ця подія?

З давніх часів ця професія була шанованою і почесною, адже хто як не юристи захищають права і свободи нашого з вами громадянського суспільства. Встановлення справедливості – ось їх мета. Саме від них залежить виконання законів, а отже і існування та правове функціонування держави. Виконуючи свої професійні обов’язки, юрист бере на себе відповідальність за долі багатьох людей, які звернулися до нього за допомогою, і повинен вміти справедливо вирішувати спірні ситуації. День юриста – можливість підтримати працівників цієї важливої професії та дати їм ще раз відчути їхню високу цінність для суспільства.

Цікаві факти про професію юриста

Підписуйтесь на Youtube канал DAY TODAY та дізнавайтесь цікаві факти про цікаві свята!

Коли будемо відзначати Український день юриста?

РікДатаДень тижня
20218 жовтняП’ятниця
20228 жовтняСубота
20238 жовтняНеділя
20248 жовтняВівторок
20258 жовтняСереда
Copy link