Український день соціолога

День соціолога України

1 жовтня починаючи з 2011 р. відзначають своє професійне свято соціологи нашої країни – День соціолога України. Це професійне свято, яке відзначає важливість соціології як науки та вшановує працю соціологів у країні.

День соціолога в Україні відносно молоде свято. Цю подію було встановлено за ініціативою делегатів від Львівського регіонального відділення Соціологічної асоціації України (САУ) на VІІ з’їзді САУ у 2011 році, де було прийняте рішення оголосити 1 жовтня Днем соціолога України. 1

Схожі події:
👩🏼‍💼 Міжнародний день соціального бізнесу
👩🏼‍💼 Всесвітній день соціальної роботи
👩🏼‍💼 День соціального підприємництва
👩🏼‍💼 День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.


Соціологія вивчає людське суспільство, його структуру, закони та закономірності розвитку, а також поведінку людини в колективі. Соціологія займає провідні позиції у соціально-політичному аналізі сучасного суспільства в Україні.

Хто такий соціолог?

Соціолог – це професіонал, який вивчає суспільство в цілому та закони його розвитку. На практиці соціологи займаються аналізом функціонування соціальних інститутів, вивчають взаємодії між спільнотами тощо.

Соціологи проводять соціологічні дослідження з метою розроблення і впровадження заходів, спрямованих на створення в установах, організаціях, підприємствах та окремих соціальних спільнотах, сприятливих соціально-психологічних умов розвитку; складають програми досліджень, обробляють інформацію, узагальнюють отримані дані, розробляють певні рекомендації.

Соціологи проводять також експерименти, за допомогою яких досліджують вплив соціальних груп на поведінку людей та різні соціально-психологічні закономірності, які мають місце у суспільному житті.

Соціологів використовують також як експертів або консультантів при розробці різних державних програм.

Соціологи теоретичного напряму концентруються при університетах або науково-дослідних інститутах (центрах). При проведенні дослідження вони використовують статистичні методи, а при інтерпретації результатів – аналізують факти, дають прогнози і складають відповідні звіти. 2

Соціологи допомагають людям зорієнтуватися в безмежному процесі людських взаємин та з’ясовують місце та функції кожного соціального явища.

Соціологи можуть працювати в академічних установах, дослідницьких організаціях, урядових агентствах, неприбуткових організаціях, в сфері маркетингу та приватному секторі. Вони можуть спеціалізуватися на різних галузях соціології, таких як кримінальна соціологія, медична соціологія, соціологія освіти, соціологія сім’ї та інші.

Професійні характеристики соціолога

Професійно важливими характеристиками для соціолога є:

  • аналітичне мислення
  • комунікативні здібності
  • емоційна стійкість
  • хороша пам’ять
  • високий рівень концентрації
  • керований розподіл уваги
  • зацікавленість соціальними проблемами
  • дослідницьке мислення й бажання знайти відповіді на складні запитання
  • відкритий образ мислення
  • креативність
  • вікритість до нових ідей. 2

День соціолога в Україні є важливою подією, яка вшановує значення та внесок соціології в суспільство. Це день, коли вчені, студенти та всі, хто цікавиться соціологією, можуть відсвяткувати та вшанувати цю важливу галузь найки та професійної діяльності.

Коли будемо відзначати День соціолога України?

РікДатаДень
20251 жовтняСереда
20261 жовтняЧетвер
20271 жовтняП’ятниця
20281 жовтняНеділя
20291 жовтняПонеділок
  1. https://social.udau.edu.ua/ua/novini/den-sociologa-v-ukraini.html
  2. https://chk.dcz.gov.ua/publikaciya/profesiya-sociolog
Copy link