Всесвітній день боротьби з видовою дискримінацією

Всесвітній день боротьби з видовою дискримінацією

5 червня стало святом зоозахисників, тому що цю дату оголосили Всесвітнім днем боротьби з видовою дискримінацією (World Day Against Speciesism). Мається на увазі, що один біологічний вид не повинен пригнічувати інші. 

Схожі події:
🐂 Всесвітній день вегана
🐂 Всесвітній день вегетаріанства
🐂 Всесвітній день рослинного молока
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Дня боротьби з видовою дискримінацією

Вперше цю ідею розвив у своїх роботах британський письменник Ричард Райдер. Її підтримав Пітер Сінгер, написавши книгу «Звільнення тварин», котра до останнього часу вважається кращою роботою на тему захисту тварин. 

Основна мета події

Метою свята є привернення уваги суспільства до тварин, які не мають можливості захистити себе від жорстокості людей. Мова йде не лише про садизм окремих особистостей, але також про знущання над братами нашими меншими на хутряних фермах, бійнях, у цирках та лабораторіях. 

  • Зоозахисники стверджують, що видовому пригніченню, як расизму або сексизму, нема місця у цивілізованому суспільстві.

Це день, присвячений підвищенню обізнаності про дискримінацію, експлуатацію та шкоду, завдану тваринам через видовість. Видоподібність — це віра в те, що один вид є вищим за інший, і виправдовує ставлення до певних тварин як до нижчих істот, що часто призводить до жорстоких практик, таких як фабричне фермерство, випробування тварин і використання тварин для розважальних цілей.

Цей день служить нагадуванням про важливість ставлення до всіх тварин з повагою та співчуттям, незалежно від їх виду, заохочуючи людей вести спосіб життя без жорстокості, поважаючи гідність усіх живих.

Коли будемо відзначати Всесвітній день боротьби з видовою дискримінацією?

РікДатаДень
20245 червняСереда
20255 червняЧетвер
20265 червняП’ятниця
20275 червняСубота
20285 червняПонеділок
Позначки:
Copy link