День вегана

Всесвітній день вегана

Кожного року 1 листопада відзначається Всесвітній день вегана. Святкування розпочалось у 1994 році на річницю заснування першої «Веганської спілки», яка з’явилась у Великобританії в 1944 році за ініціативи Дональда Вотсона. Термін «веган» було утворено за допомогою скорочення слова «вегетаріанець».

Вегани – це вкрай ретельні вегетаріанці, які мають свою життєву філософію, що не обмежується лише їжею. Якщо ви обрали веганство як спосіб життя, тоді ваше харчування не повинно містити продуктів тваринного походження – окрім риби та м’яса, треба відмовитись від молочних продуктів, яєць тощо. Вегани не використовують у своєму житті натуральне хутро, шкіру, шерсть, речі з деревини й т.п. Головна ціль веганства – захист тварин від вбивства та жорстокого поводження з ними.

Цікаво, що ідея вегетаріанства та веганства з’явилася аж 2500 років назад в Індії та ще в деяких країнах. Індуїзм пов’язує відмову від м’яса зі священною коровою та філософією переселення душ, буддисти та джайністи також підтримували веганство. Відомо, що грецький філософ та математик Піфагор був переконаним вегетаріанцем.

А у жовтні відзначаємо Всесвітній день вегетаріанства

Прочитайте історію виникнення події та дізнайтеся, які можливі недоліки та ризики має вегетаріанство, а також – чи означає перехід на вегетаріанську дієту неминуче схуднення.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: