День вегана

Всесвітній день вегана

Кожного року 1 листопада відзначається Всесвітній день вегана.

Схожі події:
🥗 Всесвітній день вегетаріанства
🥗 День свіжих овочів
🥗 Всесвітній день без м’яса
🥗 День динамічної нешкідливості

Прочитайте історію виникнення подій та дізнайтеся, які можливі недоліки та ризики має вегетаріанство, а також – чи означає перехід на вегетаріанську дієту неминуче схуднення.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення Всесвітнього дня вегана

Цікаво, що ідея вегетаріанства та веганства з’явилася аж 2500 років назад в Індії та ще в деяких країнах. Індуїзм пов’язує відмову від м’яса зі священною коровою та філософією переселення душ, буддисти та джайністи також підтримували веганство. Відомо, що грецький філософ та математик Піфагор був переконаним вегетаріанцем.

Святкування події розпочалось у 1994 році на річницю заснування першої «Веганської спілки», яка з’явилась у Великобританії в 1944 році за ініціативи Дональда Вотсона. Термін «веган» було утворено за допомогою скорочення слова «вегетаріанець».

Хто такі вегани?

Вегани – це вкрай ретельні вегетаріанці, які мають свою життєву філософію, що не обмежується лише їжею. Якщо ви обрали веганство як спосіб життя, тоді ваше харчування не повинно містити продуктів тваринного походження – окрім риби та м’яса, треба відмовитись від молочних продуктів, яєць тощо. Вегани не використовують у своєму житті натуральне хутро, шкіру, шерсть, речі з деревини й т.п. Головна ціль веганства – захист тварин від вбивства та жорстокого поводження з ними.

Позначки:
Copy link