Всесвітній день боротьби з лімфомами

Всесвітній день боротьби з лімфомами

15 вересня проводиться Всесвітній день боротьби з лімфомами. Вперше його провели в 2004 році завдяки починанню міжнародної організації – Коаліції лімфоми, членами якої є пацієнти з 41 країни планети. Мета запровадження – привернути увагу суспільства до людей з таким діагнозом, проінформувати про цю хворобу, її симптоми та терапію, а також закликати піклуватися про своє здоров’я та звертатися вчасно до лікарів.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день імунітету
🩺 Всесвітній день донора кісткового мозку

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке лімфоми?

Лімфоми – це список з понад 30 різних злоякісних утворень з клітин імунного комплексу, які вражають лімфатичну систему (лімфовузли, селезінка, вилочкова залоза, кістковий мозок). Вперше зміни на клітинному рівні при ураженні лімфомою описав у 1832 році вчений Томас Ходжкін. Його ім’ям назвали відому на початок XX століття форму лімфоми. 

Діагностувати лімфому на ранніх етапах чи самостійно дуже важко, вона не має якихось специфічних симптомів. Але результат терапії напряму залежить від швидкості діагностування: чим раніше виявлять хворобу, тим більше шансів на позитивний результат.

  • У всьому світі такий діагноз ставлять близько 1000 разів за один день, більше 1 млн людей на планеті проживають життя з цим захворюванням. 
Позначки:
Copy link