Всесвітній день боротьби проти сказу

Всесвітній день боротьби проти сказу

28 вересня – Всесвітній день боротьби проти сказу. Ініціатором проєкту став Глобальний альянс з контролю сказу. День присвячений Луї Пастеру – французькому мікробіологу, дата смерті якого прийнята як День боротьби зі сказом. Він став першим у світі, хто створив сироватку від сказу.

Rabies, або сказ – це гостра мозкова інфекція, що має небезпечні наслідки для людини та теплокровних тварин. На сьогодні сказ розповсюджений більш ніж по 150 країнах світу, але тепер він виліковний завдяки вакцинам. За статистикою ВООЗ, близько 99% випадків передачі людям небезпечного захворювання відбувається через собак.

На ранніх стадіях в інфікованих відбувається підвищення температури тіла, а також спостерігається поколювання та пекучий біль у місці ураження. У хворих часто з’являється гідрофобія та підвищена активність. Центральна нервова система поширює інфекційного агента по всьому організму, що може закінчитися запаленням та смертю головного мозку, якщо сказ терміново не лікувати. У випадку паралітичного сказу відбувається паралізація всього тіла, а потім настає кома і смерть.

  • Щоб уникнути небезпечних наслідків зараження, при укусі дикої тварини варто негайно звернутися до лікаря.

Споріднені події:
✔️ День відповідального собаківництва
✔️ День «Відведіть свою кішку до ветеринара»
✔️ Міжнародний день ветеринарної медицини

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link