Міжнародний день права знати

Міжнародний день права знати

Міжнародний день права знати було засновано 28 вересня 2002 року в Болгарії на конференції громадських організацій, що спеціалізуються на захисті свободи інформації. Свято відзначається саме в цей день кожного року. В 2015 році воно було підтверджено ЮНЕСКО. Одною з країн-засновниць Міжнародного дня права знати була Україна. У конференції також брали участь Канада, Ліберія, Аргентина, Коста-Ріка, Сьєрра-Леоне.

28 вересня громадські організації займаються поширенням серед населення ідеї про право на вільний доступ до знань та будь-якої публічної інформації. В 2013 році у київському кінотеатрі «Кінопанорама» було показано фільм «Відкритий доступ», що був присвячений Міжнародному Дню права знати.

Зараз в Україні існує організація ЦЕДЕМ, що діє в інтересах захисту вільної інформації. Проект був започаткований за допомоги міжнародного фонду «Відродження». Організація займається підтримкою чинного закону про право на вільний доступ до знань і допомагає оскаржити будь-яку заборону на інформацію. Також ЦЕДЕМ проводить тренінги та онлайн-курси для активістів із доступу до публічної інформації.

День права знати допомагає привернути увагу суспільства щодо проблем поширення інформації та важливості вільного доступу до знань, який повинна мати кожна людина.

Споріднені події:
✔️ День свободи інформації
✔️ Міжнародний день загального доступу до інформації

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link