Перунів день

Перунів день

Віддавна 2 серпня відмічається слов’янське свято – День Перуна.

Схожі події:
⚡️ Свято Перуна
⚡️ День Стрибога (у слов’ян)
⚡️ День Даждьбога

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перун – володар неба

Язичники вважали Перуна всемогутнім володарем неба, якому належали грім та блискавка. Перун – син повелителя всіх богів Білобога, головний бог пантеону, покровитель війська та землеробів.

Люди вважали, що грім під час грози означав, що по небу промчали крилаті золоті коні, везучи Перуна у золотій колісниці. А блискавка спалахує від вогненних стріл, якими він розганяв нечисту силу.

Воїни у своїх молитвах зверталися до сина Білобога з надією отримати допомогу в битвах з ворогами. Селяни намагалися до цього дня заготовити сіно на зиму, зібрати весь врожай та підготувати поля для посіву озимих культур.

Цілющі води річок

Вважали, що вода у водоймах стає цілющою, здатною виганяти навроки та всі хвороби. Тому люди починали святкування з обливання водою, стоячи на землі босоніж. Також в цей день останній раз купалися, бо після свята вода у річках ставала дуже холодною та у ній можна було зустріти всяку нечисть.

Воїни приносили повелителю грому дари, які після перемоги у ритуальному двобої Перуна над Велесом спалювали, а над багаттям посвячували зброю. Також влаштовували змагання та розваги, а юнаки проходили випробування задля посвячення у воїни.

Як проводять цей день?

Українці й сьогодні підтримують обряди предків. У цей день на острові Хортиця проводять молитви біля Перунових дубів, влаштовують змагання, показові двобої, співають обрядові пісні.

Позначки:
Copy link