Міжнародний день тайцзі і цигуна

Міжнародний день тайцзі і цигуна

Кожного року останньої суботи квітня відзначається свято здорового способу життя – Міжнародний день тайцзі і цигуна (World Tai Chi and Qigong Day). Подію вперше відзначили у 1998 році, але офіційного міжнародного статусу вона набула у 1999 році. Свято започаткували Білл Дуглас та Анжела Вон-Дуглас.1

Цей день присвячений популяризації споріднених дисциплін тайцзи і цигун у всьому світі, демонстрації переваг для здоров’я, які пропонують ці стародавні практики, а також зміцненню почуття глобальної спільноти і миру. Почавшись з простого заходу в Канзас-Сіті, штат Міссурі, цей день поширився на майже вісімдесят країн з моменту свого заснування в 1999 році.

У 2024 році Міжнародний день тайцзі і цигуна припадає на 27 квітня

Схожа подія:
🧘🏻‍♀️ Всесвітній день медитації

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Тайцзіцюань – це китайське бойове мистецтво, нині популярне як гімнастика. Виникнення тайцзі датується 6 століттям до н.е.

Цигун належить до китайської медицини, являє собою певний комплекс вправ, котрий виконується в оздоровчих цілях. Прихильники цигуна запевняють, що цей метод допомагає попередити багато захворювань, а також ефективно працює при комплексному лікуванню навіть таких тяжких хвороб, як рак.

Міжнародний день тайцзі і цигуна має за мету поширення китайської традиційної медицини, підвищення поінформованості щодо корисного впливу тайцзі і цигуна на організм людини, подяка китайській культурі за винахід цих практик.

В останню суботу квітня щороку у світі організовують публічні демонстрації тайцзіцюаню і цигуна та масові практики.

Зародження та розвиток Міжнародного дня тайцзі і цигуна

Подорож Всесвітнього дня тайцзи і цигун почалася в 1998 році, коли Клуб тайцзи в Канзас-Сіті організував масову виставку тайцзи і навчальний семінар в Музеї мистецтв Нельсона Аткінса. Ця подія, що висвітлювалася в новинах CNN Headline News, захопила уяву людей за межами Канзас-Сіті, швидко перетворившись на міжнародну подію. Наступного року вона стала світовим святом.

Відзначення Міжнародного дня тайцзі і цигуна зазнало значного зростання: губернатори 25 штатів США, сенати Каліфорнії, Нью-Йорка і Пуерто-Ріко, Національна рада депутатів Бразилії та офіційні особи в кількох країнах офіційно визнали цей день. Засновники організації, Білл Дуглас і Анжела Вонг Дуглас, відіграли вирішальну роль у поширенні інформації та участі по всьому світу, керуючись своєю пристрастю до тайцзи і цигун та їх користю для здоров’я і гарного самопочуття.

Цілі та завдання Міжнародного дня тайцзі і цигуна

  • Міжнародний день тайцзі і цигуна має на меті інформувати світ про користь тайцзи і цигун для здоров’я, виступати за їх включення в охорону здоров’я, бізнес, освіту і реабілітацію, а також сприяти глобальній гармонії і зціленню.
  • Ця подія також слугує є вдячності китайській культурі за те, що вона подарувала світові тайцзи і цигун.

Святкові заходи

Починаючи з ранніх часових поясів Самоа і закінчуючи фінальними заходами на Гаваях, учасники беруть участь у масових виставках тайцзи і цигун та безкоштовних заняттях у сотнях міст. Ці заходи організовуються місцевими школами, групами та асоціаціями, але вони об’єднані духом, що підкреслює девіз заходу: “Один світ… Один подих”. Такий самий девіз має споріднена подія, що відзначається в цей же день Всесвітній день зцілення.

Значення Міжнародного дня тайцзі і цигуна полягає не тільки в його глобальному охопленні, але й у його фокусі на здоров’ї та зціленні. Серія лекцій Гарвардської медичної школи про користь тайцзи під назвою “Святкування Всесвітнього дня тайцзи” підкреслює зростаюче визнання цієї практики медичною спільнотою. Ці заходи дають можливість людям дізнатися про переваги тайцзи і цигун для фізичного і психічного здоров’я та відчути їх на собі.

Окрім користі для здоров’я, WTCQD втілює бачення глобальної єдності та миру. Об’єднуючи людей різного походження для практики тайцзи і цигун, цей захід виходить за межі геополітичних, расових, економічних і релігійних кордонів, пропонуючи модель міжнародної співпраці і взаєморозуміння.

Всесвітній день тайцзи і цигун перетворився з локальної події на глобальне свято, яке навчає, зцілює і об’єднує. Його постійне зростання і визнання підкреслюють роль тайцзи і цигун як інструментів для здоров’я, добробуту, єднання та миру.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

  1. https://www.worldtaichiday.org/ []
Позначки:
Copy link