Міжнародний день сомообразних

Міжнародний день сомоподібних

25 червня у США та деяких інших країнах світу відзначається Міжнародний день сомоподібних, а у США це Національний день сомоподібних (National Catfish Day).

Схожі події:
🐟 Всесвітній день рибальства
🐟 День рибалки в Україні
🐟 Міжнародний день рибальства
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день сомоподібних в історії

Засноване це свято в Америці у 1987 році президентом Рейганом. Він у своїй промові до громадян пояснив, як розведення сома забезпечило фермерів стабільним доходом, а людей – доступним джерелом їжі. Згідно зі статистикою за 1986 рік, сомоподібні складали третину всієї риби, яку споживали в Штатах і більш ніж 90% всього об’єму, вирощеного в штучних умовах на фермах.

Англійською сом – catfish, таку цікаву назву риба отримала завдяки своїм вусам, схожим на вуса кішки. Частіше всього в США розводять та споживають канального та блакитного сомів, які є багатим джерелом вітаміну D.

Як відзначають Міжнародний день сомоподібних?

Саме у річницю виступу Рональда Рейгана й святкується традиційно цей день масовим приготуванням та поїданням сома, фестивалями, спортивними змаганнями, парадами, ярмарками. Не проходить це свято і без нудлінгу – виду риболовлі тільки для сомоподібних. З’явився нудлінг на півдні Америки і є способом ловлі риби руками без рибальського приладдя.

Коли будемо відзначати Міжнародний день сомоподібних?

РікДатаДень
202425 червняВівторок
202525 червняСереда
202625 червняЧетвер
202725 червняП’ятниця
202825 червняНеділя
Позначки:
Copy link