День кольорового ТБ

День кольорового телебачення

Кожен рік 25 червня відзначається День кольорового телебачення (Color TV Day). З’явилася ця технологія у 1951 році в Америці та назавжди змінила майбутнє телемовлення.

Схожі події:
📺 Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення
📺 День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
📺 Всесвітній день телебачення
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія кольорового телебачення

Вперше у кольорах для американських глядачів показали розважальну програму, у якій брав участь Ед Салліван та інші артисти, які потім стали всесвітньовідомими. Ця трансляція була доступна лише власникам кольорових телевізорів, але вона стала першим кроком до великих змін.

Шлях кольорового телебачення тільки почався у 1951 році та простягнувся ще на багато років вперед. Він відзначається багатьма перемогами, але були й проблеми. Так, у 1970 році, коли в Ізраїлі з’явилися кольорові телевізори, влада визнала їх необґрунтованою розкішшю, яка викликає соціальне розшарування суспільства. Телеканалам були дані вказівки продовжувати чорно-білі трансляції, а з закордонних фільмів та програм вилучати кольорові складові.

Переваги кольорового телебачення

Тільки через десятки років кольорове телебачення стало повсякденною складовою життя, а ще пізніше вчені довели, що кольоровий телевізор менш шкідливий, ніж його чорно-білий попередник. Різні кольори роблять сприйняття зображення більш легким та позбавляють очні м’язи частини навантаження.

Коли будемо відзначати День кольорового телебачення?

РікДатаДень
202425 червняВівторок
202525 червняСереда
202625 червняЧетвер
202725 червняП’ятниця
202825 червняНеділя
Позначки:
Copy link