Міжнародний день реггі

Міжнародний день регі

Яскраве музичне свято щороку відзначають 1 липня на Ямайці у Кінгстоні – Міжнародний день регі. Ця дата присвячена тому, щоб познайомити весь світ з незрівнянним стилем музики. Тисячі шанувальників та прихильників регі відмічають її день. 

Схожі події:
🎧 Міжнародний день кантрі-музики
🎧 Міжнародний день дивної музики
🎧 День вуличного музиканта

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке регі?

Регі – це напрямок сучасної музики, що виник на Ямайці наприкінці 1960-х років та стрімко здобув всесвітню популярність. Характерними особливостями стилю є невідшліфоване звучання та сильна залежність композицій від ритму. За словами визнаного короля регі Боба Марлі, назва музичного жанру походить від іспанського терміну, який означає «королівська музика».

До кінця 1970-х років музичний стиль швидко розповсюдився поза межі невеликого острову Ямайка. Шанувальники регі з’явилися у Сполучених Штатах, Австралії та Великобританії. Пізніше у музичного стилю виникли супутні жанри та варіації. Ямайці вбачають у регі не просто музичний напрямок, а цілу екзотичну філософію, найяскравішу сонячну музику у світі.

Як проводять Міжнародний день регі?

У Кінгстоні на честь свята проходять різноманітні заходи. У програму святкування зазвичай включають танцювальну вечоринку, проводять масові заняття з йоги на відкритому повітрі. У місті організовують наукові конференції та навіть висаджують у парку Визволення так звані регі-дерева. 

Цікавою та чи не головною подією свята є музичний марафон, що відбувається з грандіозним розмахом. Його проводять на території відомого у Кінгстоні готелю-ресторану Countryside Club. Сюди для виконання композицій у стилі регі запрошують музикантів з усієї Ямайки та інших країн. Разом з острів’янами свято з розмахом відзначають у Нью-Йорку, Сан-Паулу, Бомбеї, Лондоні, Гонолулу та Барселоні.

Позначки:
Copy link