День Незалежності Республіки Руанда

День Незалежності Республіки Руанда

1 липня День незалежності святкує африканська країна Руанда. Зараз в цій державі стрімко розвиваються цифрові технології, зростає бізнес, підвищується рівень ВВП завдяки ефективним економічним реформам. Але так було не завжди. Мешканці Руанди зазнали чимало часів страждань та лихоліть, а їхні предки століттями потрапляли у рабство.

Невелика країна у Центральній Африці отримала незалежність від Бельгії 1 липня 1962 року та стала на шлях ефективного економічного розвитку. Історичні документи свідчать, що Руанда була самостійним королівством до кінця XIX століття. Після Берлінської конференції 1884-1885 років потрапила під протекторат Німеччини. 

Схожі події: День незалежності Бруней-Даруссаламу та День Незалежності Республіки Судан

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Коли скінчилася Перша світова війна, владу над територією Руанди отримала Бельгія, яка у керуванні країною спиралася на підтримку народу тутсі – верхівки воїнів та аристократів. Більшу частину мешканців Руанди складав народ хуту, що залишався у підкореному становищі. Тому у країні тривалий час відбувалися сутички між тутсі та хуту, що спричинило революційну ситуацію. У 1959 році виникло повстання, владу тутсі було скинуто та у 1962 році проголошено незалежність Республіки Руанда.

Оскільки тутсі не змирилися з таким розвитком подій, конфлікти у державі продовжувалися. У 1990 році спалахнула громадянська війна, жахливим наслідком якої став геноцид народу тутсі. В 1994 році повстанці з тутсі та поміркованих хуту повалили владу, яка спричинила етнічні чистки, після чого ситуація в країні дещо стабілізувалася. Останнім часом День незалежності у Руанді святкують пишно – з військовими парадами, фестивалями, танцями під національні мотиви. 

Позначки:
Copy link