Міжнародний день «Помахайте в камеру спостереження»

Міжнародний день «Помахайте в камеру спостереження»

Міжнародний день «Помахайте в камеру спостереження» (International Wave at the Surveillance Cameras Day) – це унікальне і дивне свято, яке відзначається щороку 16 серпня. Це день, коли людям по всьому світу пропонується помахати у камери спостереження, щоб заявити про приватність і стеження в сучасному суспільстві.

Ця подія, свого роду, Міжнародний день боротьби з камерами спостереження – це день, коли ми визнаємо тотальне спостереження, яке пронизує міста по всьому світу. У цей день, прийнято посміхатися і махати камерам спостереження, як жест на захист приватності і проти спостереження за нашими діями.

Історія Міжнародного дня «Помахайте в камеру спостереження»

Творець цього дня досі невідомий, але ідея просувається щорічно протягом декількох років. Це день, щоб з саркастичною добротою вбити глобальну систему стеження, визнаючи роль камер спостереження в тому, що вони роблять міста безпечнішими, фіксуючи злочини на відео.

Цей день еволюціонував від простого махання прапором до ширшої заяви про приватність і нагляд. Його вихваляли як веселий спосіб протесту проти масового стеження і критикували як “найлінивіший протест в історії”.

Як відзначати цей день

 • У цей день, коли ви будете займатися своїми справами, щоразу, коли побачите пристрій спостереження, посміхніться і помахайте рукою. Незалежно від того, чи це камера спостереження на вулиці, чи коли ви заходите у свій акаунт у соціальних мережах, зробіть жест вдячності.
 • Діліться милими знімками своїх хвиль з іншими в соціальних мережах, використовуючи хештег #WaveattheSurveillanceCamerasDay. Чим більше людей це зробить, тим веселішим стане світ, хоча б на мить.
 • Подумайте про те, що майже за всіма нашими діями стежать камери. Подумайте про баланс між безпекою і приватністю, і що це означає у світі, де носіння камери в певних місцях може бути підставою для підозр.

Значення події

 • Заява проти стеження
  Цей день слугує ненасильницькою заявою про взаємну обізнаність і солідарність в умовах зростаючої системи спостережень. Це спосіб попередити “наглядачів” про те, що люди дивляться у відповідь.
 • Веселий протест
  Це простий і веселий спосіб протестувати проти машини, дозволяючи людям розслабитися і посміятися. Навіть людина, яка згодом переглядатиме записи, швидше за все, буде хихикати.
 • Нагадування про конфіденційність
  Публічне і неодноразове визнання електронного стеження не є ані абсолютно безневинним, ані абсолютно марним. Він слугує нагадуванням про повсюдне електронне стеження і заохочує до критичного мислення щодо слідів і безпеки в Інтернеті.

Міжнародний день боротьби з камерами спостереження – це більше, ніж просто химерне святкування. Цей день спонукає нас замислитися над балансом між безпекою та приватністю в нашому повсякденному житті.

Схожа подія:
👋🏻 День відеокамери

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link