Міжнародний день моряка (День мореплавця)

Міжнародний день моряка (День мореплавця)

Кожен рік 25 червня у світі відзначається Міжнародний день моряка (International Day of the Seafarer) або День мореплавця. З’явилося свято у 2010 році внаслідок підписання відповідної резолюції країнами – членами Міжнародної морської організації, яка є частиною ООН.

Схожі події:
⛵️ Всесвітній день моря
⛵️ Всесвітній день океанів
⛵️ День працівників морського та річкового флоту

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мета Міжнародного дня моряка

Головна мета – подякувати морякам за їхній вклад у світову економіку та громадянське суспільство, за ризики та особисті витрати. Майже все, що використовується у повсякденному житті, прямо чи опосередковано зв’язане з морськими перевезеннями. Згідно з даними ІМО, кораблі транспортують майже 90% вантажів від всього об’єму світової торгівлі.

Міжнародне свято ще більше підкреслює значення професії для людства, адже ця справа небезпечна та має багатовікову історію. Багато правил, вказівок та законів, встановлених мореплавцями давніх часів, і зараз шануються тими, хто пов’язаний з цією професією.

Як відзначають Міжнародний день моряка (День мореплавця)?

25 червня – професійне свято саме для моряків торговельного флоту, військові відзначають свій день окремо. У цей день Генеральна Асамблея ООН кожен рік розглядає нагальні проблеми в області мореплавства, обговорює та розробляє дієві варіанти їх вирішення. Сьогодні одна з таких важливих проблем – піратство. Поки що не існує надійної схеми захисту суден та їх екіпажу під час плавання біля берегів Африки. 

Позначки:
Copy link