Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

23 серпня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.

Схожі події:
Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі
Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія запровадження Міжнародного дня пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

Встановлення цієї події було запропоноване на 150-й сесії виконавчої ради ЮНЕСКО. У 1791 році на Гаїті та у Сан-Домінго (тепер – Домініканська Республіка) відбулося повстання рабів, яке запустило механізм ліквідації работоргівлі у різних частинах світу.

  • Рабство – це трагедія мільйонів людей, які потерпали від знущань, продавалися як товар та були змушені все життя працювати на своїх господарів. Хоча зараз офіційно рабства немає, жінки, чоловіки та діти дуже часто стають «об’єктами» торгівлі, насильства та експлуатації, що є гострою проблемою сучасності.

Уперше вшанування жертв відбулося на Гаїті у 1998 році. Також на узбережжі Сенегалу провели меморіальну церемонію на острові Горе. Це місце раніше було центром та транзитним пунктом работоргівлі. У Сполучених Штатах на честь пам’яті жертв рабства відкрито музей в Огайо. У 2001 році до акції приєднався французький музей текстилю у Мюлузі. Тут організували фестиваль набивного ситцю, що був валютою для обміну рабів у XVII-XVIII століттях.

Мета Дня пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одре Азуле закликала міністрів культури держав-членів організації привертати до події увагу громадян своїх країн, організовувати відповідні заходи, залучати молодь, діячів науки, культури, мистецтва. Мета пам’ятного дня – припинити торгівлю людьми, достукатися до свідомості громадськості, вшанувати пам’ять тих, хто потерпав від рабства та боровся за свободу.

Позначки:
Copy link