Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня кожного року у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Подію заснувала ООН 31 жовтня 2003 року, а дата святкування обрана на честь дня підписання Конвенції проти корупції, яке відбулося на конференції в місті Меріда у 2003 році. Конвенція набула чинності у 2005 році, коли її ратифікувало понад 30 країн. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 18 жовтня 2006 року. Вже у 2009 році ратифікувало Конвенцію 80 країн, а підписало – 140.

Конвенція Організації Об’єднаних Націй щодо боротьби з корупцією, як і Міжнародний день боротьби з корупцією закликає країни до заходів з уникнення корупції, до встановлення кримінальної відповідальності за зловживання владою, привласнення коштів незаконним шляхом та за інші форми корупції. Треба пам’ятати, що корупційні дії заважають побудові демократичного суспільства. Кожна держава повинна піклуватися про політику протидії корупції, а також ухвалювати необхідні закони та відповідні антикорупційні органи.

Споріднені події: Міжнародний день демократії та День Конституції України
Цікаво буде дізнатися скільки всього існувало проєктів української Конституції, а також – кого в нашій країні вважають «батьком» Основного закону.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки: