Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня кожного року у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією.

Споріднені події:
💸 Міжнародний день демократії
💸 День Конституції України
Цікаво буде дізнатися скільки всього існувало проектів української Конституції, а також – кого в нашій країні вважають «батьком» Основного закону.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день боротьби з корупцією в історії

Подію заснувала ООН 31 жовтня 2003 року, а дата святкування обрана на честь дня підписання Конвенції проти корупції, яке відбулося на конференції в місті Меріда у 2003 році. Конвенція набула чинності у 2005 році, коли її ратифікувало понад 30 країн. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 18 жовтня 2006 року. Вже у 2009 році ратифікувало Конвенцію 80 країн, а підписало – 140.

Мета заснування події

Конвенція Організації Об’єднаних Націй щодо боротьби з корупцією, як і Міжнародний день боротьби з корупцією закликає країни до заходів з уникнення корупції, до встановлення кримінальної відповідальності за зловживання владою, привласнення коштів незаконним шляхом та за інші форми корупції. Треба пам’ятати, що корупційні дії заважають побудові демократичного суспільства.

  • Кожна держава повинна піклуватися про політику протидії корупції, а також ухвалювати необхідні закони та відповідні антикорупційні органи.
Позначки:
Copy link