Міжнародний день білої тростини

15 жовтня – Міжнародний день білої тростини, що символізує хворобу на сліпоту.

Схожі події:
🧑🏻‍🦯 Міжнародний тиждень собак-поводирів
🧑🏻‍🦯 Міжнародний день собаки-поводиря
🧑🏻‍🦯 Міжнародний день сліпих

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Міжнародного дня білої тростини

Свято було започатковане у 1969 році в США за ініціативи Міжнародної Федерації сліпих. Хоча історія атрибуту незрячих людей бере початок ще у 1921 році. Виникнення білої тростини пов’язане з життям професійного бристольського фотографа. Молодий мешканець Великобританії Джеймс Бігс через нещасний випадок втратив зір. Але він вирішив призвичаїтися до ситуації та самотужки продовжувати пересуватися вулицями Бристоля за допомогою тростини.

Джеймс дуже швидко зрозумів, що чорна тростина у таких обставинах не допоможе, бо її не сприймають ані пішоходи, ані водії автомобілів. Тоді чоловік пофарбував тростину у білий колір, щоб вона стала помітною. Корисний досвід перейняли інші незрячі англійці, а потім користуватися білою тростиною стали сліпі люди в Європі та Америці.

В офіційному календарі ВООЗ атрибут сліпих пов’язують з днем народження Валентина Гаюі (19 листопада), провідного засновника тифлопедагогіки, що першим створив у Франції навчальні заклади для незрячих людей. У 1969 році у місті Коломбо Міжнародне свято білої тростини було визнане офіційно. 

У 1992 році з ініціативою святкування дня в масштабах всієї планети виступили представники Всесвітньої спілки сліпих, але досі пропозиція лишається неузгодженою. 

Позначки:
Copy link