Міжнародний день миття рук

Всесвітній день миття рук

Кожного року 15 жовтня населення різних країн світу відзначає незвичну подію – Всесвітній день миття рук (Global Handwashing Day).

Схожі події:
🙌 Всесвітній день гігієни рук
🙌 День свіжого дихання
🙌 День без косметики і макіяжу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення Всесвітнього дня миття рук

Традицію святкування Всесвітнього дня миття рук (Global Handwashing Day) було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН разом із Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ЮНІСЕФ у 2008 році. Ідея виникла з метою привертання уваги дітей та дорослих планети до необхідності дотримуватися правил особистої гігієни та мити руки з милом. Миття є найдешевшим та ефективним засобом попередження інфекційних захворювань.

Перше святкування Дня миття рук відбулося у 2008 році за участі понад 120 мільйонів дітей з 70 країн світу. Відтепер тематична акція щорічно проходить під гаслом «Чисті руки для всіх». 

Користь миття рук з милом

Вперше мити руки з милом запропонував лікар Ігнац Земмельвайс із Відня у 1847 році. На той час він працював асистентом лікаря Кляйна у Віденському шпиталі та замислився над проблемою високої дитячої смертності та післяпологової лихоманки у жінок. Земмельвайс запропонував медичним працівникам обробляти руки розчином хлорного вапна. В результаті смертність серед пацієнтів різко скоротилася. 

Copy link