Лаврентіїв день (Свято мірошника)

Лаврентіїв день (Свято мірошника)

Лаврентіїв день (Свято мірошника) відзначають 10 (23) серпня. День святого Лаврентія – це день, коли вшановується пам’ять святого Лаврентія Римського, шанованого мученика, відомого своєю непохитною вірою і роллю захисника церковних скарбів у III столітті. Його історія є не лише свідченням віри, але й символом християнської доброзичливості та стійкості.

Святий Лаврентій служив дияконом при Папі Сиксті II в Римі в часи переслідування християн за правління імператора Валеріана. Відомий своїм обов’язком наглядати за матеріальними благами церкви та роздавати милостиню бідним, Лаврентій став жертвою переслідування християн. Коли від нього вимагали віддати церковні скарби, він представив бідних і нужденних як справжній скарб Церкви.

Його непокора призвела до мученицької смерті, де його стратили, засмаживши живцем на решітці. Незважаючи на жахливий спосіб страти, святого Лаврентія пам’ятають за його дивовижну витривалість і чудесну відсутність болю, яку він стверджував, що відчував, жартуючи над катами, щоб вони перевернули його на інший бік.

Схожі події: День Луки та Власів день

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День святого Лаврентія пов’язаний з легендою про “Зоречника”, через появу яскравих ранкових і вечірніх зірок у цей день. Традиційно вважалося, що цей день має особливе значення:

  • Молоді жінки рано вранці вмивалися в природних джерелах, щоб зберегти свою красу.
  • Вважалося, що вода, набрана в цей день, має цілющі властивості, особливо корисна для літніх людей і тих, хто страждає від болю в суглобах.

Сьогодні святого Лаврентія вшановують молитвами за сліпих і тих, хто страждає на хвороби очей, що відображає його роль як покровителя зору. Церкви і громади можуть проводити спеціальні богослужіння або процесії, а окремі люди часто беруть участь у благодійних акціях, повторюючи прихильність самого Лаврентія до нужденних.

Коли будемо відзначати Лаврентіїв день?

РікДатаДень
202410 серпняСубота
202510 серпняНеділя
202610 серпняПонеділок
202710 серпняВівторок
202810 серпняЧетвер

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link