Глобальний день енергетичної незалежності

Всесвітній день енергетичної незалежності

10 липня відзначається Всесвітній день енергетичної незалежності (Global Energy Independence Day) – день, присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

Ця подія носить екологічний характер, однак, у сучасному світі її значення набуває все більше політичного й економічного забарвлення. Актуальність енергетичної незалежності для кожної країни стає пріоритетним напрямком розвитку. Ми всі стали свідками енергетичного терору та маніпуляцій країни-терориста росії, не лише щодо України, а й до країн Європи.

Найпоширенішими джерелами енергії є викопні види палива, такі як нафта, газ і вугілля. Однак викопне паливо створює значні проблеми, включаючи деградацію навколишнього середовища, забруднення повітря та води, а також впливає на глобальне потепління. Крім того, вони є обмеженими ресурсами і з часом вичерпуються. Ці виклики спонукали вчених досліджувати відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна, гідроелектрична, ядерна та геотермальна енергія, які можуть поповнюватися природним шляхом.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день енергоефективності
✔️ День нульових викидів
✔️ Всесвітній день вітру

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Всесвітнього дня енергетичної незалежності

У 2006 році Майкл Д. Антонович, на той час член Наглядової ради округу Лос-Анджелес, оголосив 10 липня Днем глобальної енергетичної незалежності. Цей день збігається з днем народження Ніколи Тесли, який народився в 1856 році. Нікола Тесла – сербсько-американський винахідник, який народився в Хорватії, досягнув численних віх в електроенергетиці, проклавши шлях до вивчення інших форм енергії.

Багато хто вважає, що шлях до енергетичної незалежності лежить через перехід на відновлювану енергетику. Однак цьому переходу часто заважає недостатнє розуміння цих відновлюваних джерел енергії та їхньої економічної ефективності. Крім того, незручності, пов’язані з переходом від викопного палива до відновлюваних джерел енергії, є серйозною перешкодою. Тому поінформованість про переваги відновлюваної енергетики набуває вирішального значення.

Як відзначати Всесвітній день енергетичної незалежності

У цей день компанії, що виробляють відновлювану енергію, організовують воркшопи, конференції та освітні семінари, щоб поширювати знання про енергетичну незалежність. Глобальний день енергетичної незалежності також вшановує видатного інженера, фізика та візіонера Ніколу Теслу.

Ось як ви можете долучитися до відзначення цієї події:

  1. Подумайте про використання відновлюваних джерел енергії у своєму повсякденному житті.
  2. Дізнайтеся більше про викопні види палива та про те, як вони перешкоджають енергетичній незалежності.
  3. Поділіться своїм досвідом використання відновлюваних джерел енергії в соціальних мережах, використовуючи #GlobalEnergyIndependenceDay.
  4. Подивіться фільм за участю Ніколи Тесли, наприклад:
  • “Тесла”
  • “Американський геній”
  • “Досьє Тесли”
  • “Тесла: Майстер блискавки”
  • “Картинки нескінченності”.

Коли будемо відзначати Всесвітній день енергетичної незалежності?

РікДатаДень
202410 липняСереда
202510 липняЧетвер
202610 липняП’ятниця
202710 липняСубота
202810 липняПонеділок
Copy link