Міжнародний день міських дзвонарів

Міжнародний день міських дзвонарів

Міжнародний день міських дзвонарів або глашатаїв (International Town Criers Day), що відзначається у другий понеділок липня кожного року, вшановує історичну роль міських глашатаїв у громадах по всьому світу. Багато хто може здивуватися, дізнавшись, що існує таке свято і професія у сучасному світі.

Ця подія створена, щоб вшанувати роль міських глашатаїв – архаїчного терміну і професії, з якою багато хто може бути не знайомий. Міський глашатай, якого ще називали дзвонарем, був чиновником при королівському дворі або державній владі. Їхнім обов’язком було привертати увагу публіки на вулицях, щоб зробити офіційні заяви чи декларації. Ця роль, що вимагала вміння керувати увагою великого натовпу, безумовно, не підходила для людей зі слабкими нервами. Що ж до сучасного аналога “міського глашатая”, то це нагода для роздумів!

У 2023 році Міжнародний день міських дзвонарів припадає на 10 липня.
Схожі події:
✔️ Всесвітній день соціальних мереж
✔️ День позитивних медіа
✔️ Всесвітній День радіо

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Дзвонарі ходили вулицями міст, дзвонили в дзвони і проголошували новини, прокламації, постанови та оголошення, забезпечуючи, щоб навіть неписьменне населення було поінформоване про важливі новини та події. Їх знакова фраза “Oyez, Oyez, Oyez”, старофранцузький термін, що означає “слухайте”, досі є впізнаваною.

Історія Міжнародного дня міських дзвонарів

Відсутність достатнього визнання міських дзвонарів призвела до створення першого Міжнародного дня міських дзвонарів у 1997 році Скоттом Фрейзером, міським глашатаєм з Ватерлоо, провінція Онтаріо. Помітивши відсутність дня вшанування своєї професії та її історичних представників, Фрейзер виступив з ініціативою його заснування. Основна мета цього дня – привернути увагу до цієї професії та визнати життєво важливий внесок міських дзвонарів або глашатаїв у суспільстві.

Ще в Стародавній Греції перші міські глашатаї були глашатаями, які сповіщали про початок воєн. Цікаво, що термін “стенторіанський” (що означає гучний, сильний голос) походить від імені грецького глашатая на ім’я Стентор, який славився своїм голосом, еквівалентним голосу 50 чоловіків.

До появи газет і поширення грамотності кожна нація мала свою версію міського глашатая. Таким чином, міські глашатаї займали престижну посаду, будучи грамотними і відповідальними за інформування громадськості про важливі новини. Іноді вони приносили погані новини, що вимагало захисту від тих, хто був схильний “застрелити гінця”. Як наслідок, заподіяння шкоди міському глашатаю вважалося державною зрадою, що спричинило появу фрази “не стріляйте в гінця”, яка походить від закону, що захищав міських глашатаїв.

У Міжнародний день міських дзвонарів (глашатаїв) по всьому світу проводяться різноманітні заходи та конкурси, щоб вшанувати цінний внесок цих носіїв новин у формування суспільства. Учасники, часто одягнені в традиційні регалії міських глашатаїв, демонструють свої ораторські здібності, які включають в себе голосову проекцію, чистоту, дикцію та інтонацію. Цей день не лише слугує даниною поваги до цієї історичної професії, але й дозволяє громадам замислитися над еволюцією поширення новин, від міських глашатаїв до сучасної цифрової епохи, коли інформація доступна за допомогою одного натискання кнопки.

Позначки:
Copy link