День рожевої сорочки

День рожевої сорочки

День рожевої сорочки (Pink Shirt Day) – всесвітній рух, що започаткований в таких країнах, як Канада та Нова Зеландія, присвячений підвищенню обізнаності про запобігання булінгу та просуванню культури доброти та інклюзії, відзначається щороку в останню середу лютого. День рожевої сорочки, що виник як простий акт солідарності, перетворився на міжнародну подію, яка заохочує людей одягати рожевий колір і разом протистояти булінгу.

Витоки Дня рожевої сорочки

Рух розпочався у 2007 році в Новій Шотландії, Канада, коли двоє старшокласників, Девід Шепард і Тревіс Прайс, стали свідками знущань над дев’ятикласником за рожеву сорочку-поло. У відповідь вони купили 50 рожевих сорочок і роздали їх своїм однокласникам, щоб ті вдягли їх наступного дня на знак підтримки. Цей акт доброти викликав всесвітню кампанію, що призвела до щорічного відзначення Дня рожевої сорочки.

У 2024 році День рожевої сорочки відзначається 28 лютого.
Схожі події:

✔️ Міжнародний день рожевого
✔️ Міжнародний день протидії булінгу
✔️ Всесвітній день запобігання булінгу
✔️ Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти
✔️ День боротьби з булінгом (День рожевої сорочки)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святкування Дня рожевої сорочки

У Канаді День рожевої сорочки відзначається в останню середу лютого. У цей день люди одягають рожеві сорочки до школи, на роботу чи у своїх громадах, символізуючи тим самим свій протест проти булінгу. Різні організації, в тому числі школи та робочі місця, проводять заходи, щоб розповісти людям про запобігання булінгу та відсвяткувати різноманітність та інклюзію.1

Нова Зеландія запровадила День рожевої сорочки у 2009 році, відзначаючи його у третю п’ятницю травня щороку. Цей захід проводиться Фондом психічного здоров’я, що підкреслює важливість говорити про це, стояти разом і зупиняти булінг. Це день, коли громади, школи та робочі місця збираються разом і пропагують любов, прийняття і доброту.2

Вплив Дня рожевої сорочки

День рожевої сорочки зробив значний внесок у підвищення обізнаності про шкідливі наслідки булінгу та важливість створення безпечного та інклюзивного середовища. Він заохотив відкриті розмови про булінг, дискримінацію, гомофобію, трансфобію та трансмізогінію, допомагаючи формувати культуру взаєморозуміння та поваги. Є потреба у сучасному суспільстві порушувати ці це теми, тому протягом року існує багато подій повʼязаних з булінгом та протидією булінгу.

Як долучитися

  • Одягни рожеве. Найпростіший спосіб взяти участь – одягнути рожеву сорочку в День рожевих сорочок, щоб показати свою підтримку цій справі.
  • Школи та організації часто проводять освітні програми, щоб навчати цінностям доброти, емпатії та поваги. Важливо починати протидію булінгу саме серед дітей, сіяти добро і любов найлегше у дитячому віці.
  • Участь у громадських заходах, таких як прогулянки, пробіги чи мітинги, або організація таких заходів може допомогти поширенню інформації.
  • Кампанії в соціальних мережах. Ділитися історіями, досвідом і повідомленнями про підтримку в соціальних мережах, використовуючи хештеги, пов’язані з Днем рожевої сорочки, може допомогти підвищити рівень обізнаності в усьому світі.
  • Проекти доброти. Такі ініціативи, як проект “Рожева сорочка”, заохочують учнів створювати та реалізовувати проекти, натхненні добротою, у своїх школах чи громадах.

Значення Дня рожевої сорочки

День рожевої сорочки є нагадуванням про те, що кожен з нас робить свій внесок у боротьбі з булінгом, що роль кожного важлива і значима у цьому процесі. Цей ланцюжок з любові й доброти має стати міцною протидією насильству та жорстокості.

День рожевої сорочки, щоб замислитися над своїми діями та взяти на себе зобов’язання ставитися до інших з добротою та повагою. Виявляючи солідарність, одягаючи рожеве та беручи участь у заходах, ми можемо суттєво вплинути на життя тих, хто постраждав від булінгу, і сприяти створенню більш інклюзивного світу.

День рожевої сорочки перетворився з одиничного акту доброти на глобальний рух, який об’єднує мільйони людей у боротьбі проти булінгу. Він підкреслює силу колективних дій і важливість створення середовища, де кожен відчуває себе в безпеці, де його цінують і поважають. Відзначаючи День рожевої сорочки, не забуваймо нести його послання доброти та інклюзії протягом усього року, День рожевої сорочки має бути щодня і всюди.

  1. https://www.pinktshirtday.ca/ []
  2. https://pinkshirtday.org.nz/ []
Позначки:
Copy link