День різдвяних вогнів

День різдвяних вогнів

День святкування традиції прикрашати домівки різдвяними вогнями у Сполучених Штатах Америки відзначають 1 грудня у Національний день різдвяних вогнів ( National Christmas Lights Day ). Ця святкова подія знаменує початок святкового сезону. Цей день присвячений традиції прикрашати будинки, вулиці та міста сліпучими різдвяними вогнями – практиці, яка розвивалася протягом багатьох років і стала символом святкового настрою та духу громади.

Історія різдвяних вогнів

Від свічок до електричних гірлянд

Традиція прикрашати будинки на Різдво вогнями сягає корінням у часи, коли сім’ї розвішували свічки на гілках своїх ялинок. Однак ця практика становила пожежну небезпеку. Винахід електричних різдвяних гірлянд Томасом Едісоном у 1880 році докорінно змінив цю традицію. Соратник Едісона, Едвард Г. Джонсон, пішов далі, повісивши ці гірлянди на свою ялинку в 1882 році, але широкої популярності вони набули лише після того, як президент Клівленд використав їх у Білому домі в 1895 році.

Поява світлодіодних ліхтарів

У 1998 році світлодіодні лампи з’явилися як екологічно чиста та економічно вигідна альтернатива різдвяним гірляндам. Відтоді вони стали мейнстрімом, пропонуючи безпечніший і довговічніший варіант святкових прикрас.

Святкування Дня різдвяних вогнів

Багато громад і міст проводять спеціальні заходи, щоб відсвяткувати Національний день різдвяних вогнів. Однією з найбільш знакових є запалення ялинки в Рокфеллерівському центрі в Нью-Йорку, яка вже понад 80 років є культурним орієнтиром, що приваблює сотні відвідувачів з усього світу.

Прикрашання будинків різдвяними вогнями – популярний спосіб відсвяткувати цей день. Людей заохочують використовувати світлодіодні лампи для їхньої енергоефективності. Зовнішні світлові дисплеї також стали більш креативними та вишуканими, і багато домогосподарств переходять на світлодіодні ліхтарі як для внутрішніх, так і для зовнішніх прикрас.

Сучасною тенденцією святкування Національного дня різдвяних вогнів є синхронізація світла з музикою. Це передбачає використання системи управління, підключеної до комп’ютера, що дозволяє вогням спалахувати, мерехтіти або згасати синхронно з обраною піснею. Деякі люди навіть встановлюють радіопередавачі, щоб транслювати музику перехожим, додаючи до світлового дійства чарівний штрих.

Національна церемонія запалювання різдвяної ялинки

Столітня традиція

Національна церемонія запалювання ялинки, вперше запроваджена президентом Келвіном Куліджем у 1923 році, є важливою подією, яка збігається з Національним днем різдвяних вогнів. Церемонія 2023 року відзначає свою 101-шу річницю і проходить у Президентському парку, на південь від Білого дому.

Безкоштовні квитки на Національну церемонію запалювання ялинки можна отримати за допомогою лотереї. Під час заходу відбуваються музичні виступи та запалення живої ялинки, що є головною подією святкового сезону у Вашингтоні, округ Колумбія.

Національний день різдвяних вогнів – це більше, ніж просто день встановлення святкових прикрас, це свято громади, традицій і радісного духу святкового сезону.

Схожі події:
Різдво Христове за Григоріанським календарем
День подарунків

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link