День подяки морській свинці

День подяки морській свинці

День подяки морській свинці (Guinea Pig Appreciation Day), який відзначається щороку 16 липня, є нагодою вшанувати цих чарівних, милих і доброзичливих домашніх улюбленців. Відомі своїм товариським характером, морські свинки стали улюбленими супутниками багатьох дітей та дорослих людей.

Морські свинки, які сьогодні широко відомі як домашні тварини, мають багату історію, яка виходить за рамки домашнього спілкування. Ці істоти, що походять з гір Анд у Перу, спочатку вважалися худобою, а їхнє м’ясо споживали люди. Досі м’ясо морських свинок — важливий продукт харчування народів Анд.

Зображення морських свинок також присутні в народному мистецтві та ремісничих виробах, створених між 500 р. до н.е. і 500 р. н.е., і їм поклонялися деякі цивілізації.

Є теорія, згідно якої, що морських свинок так називають, бо ця тварина була привезена до Європи морським шляхом із Південної Америки, і тому отримала приставку “морський”. А “свинка” вони могли отримати через звуки, які вони видають (які можуть нагадувати свиняче рохкання) або через форму їхнього тіла, яка має схожість зі свинею.

У науковій спільноті прийнято називати цих тварин маленькими свинками або каві.

Наукова назва – Cavia porcellus (лат.), де porcellus з латині означає “маленька свиня”, а cavia – новолатинський термін, що походить від cabiai, ім’я тварини мовою племен Галібі, що існували на території Французької Гвіани.

Ця загальноприйнята назва більш точно відображає їхню класифікацію, оскільки морські свинки не пов’язані ні зі свинями, ні з морськими ссавцями.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день хом’яків
✔️ День вдячності капібарі
✔️ Всесвітній день захисту лабораторних тварин

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

До 16 століття морські свинки були завезені в Європу і вважалися екзотичними домашніми тваринами, якими володіли переважно багатії. У 17 столітті морські свинки використовувалися для наукових експериментів через їх біологічну схожість з людьми, що призвело до того, що термін «морська свинка» став синонімом суб’єктів експериментів.

Цей день можна відзначати різними способами, наприклад, взяти морську свинку на утримання або виступити проти участі у лабораторних дослідженнях цих тваринок.

Морські свинки, як домашній улюбленець, можуть мати великий терапевтичний потенціал для людей, які переживають стрес.

Позначки:
Copy link