День пам'яті трагедії Нагасакі в Японії

День пам’яті трагедії Нагасакі в Японії

День пам’яті трагедії Нагасакі в Японії 9 серпня відзначає одну з найтрагічніших подій в історії людства. Цього дня 1945 року, на завершальному етапі Другої світової війни, Сполучені Штати скинули атомну бомбу на місто Нагасакі, Японія. Це сталося після бомбардування Хіросіми трьома днями раніше і призвело до беззастережної капітуляції Японії, фактично завершивши війну. Однак ціна людських життів і страждань була величезною: за оцінками, 70 000 людей загинули миттєво, а ще більше померли від поранень і променевої хвороби протягом наступних тижнів, місяців і років.

День пам’яті трагедії Нагасакі слугує гострим нагадуванням про руйнівні наслідки ядерної війни. День відзначається різноманітними пам’ятними заходами, включаючи хвилину мовчання об 11:02 ранку – точний час, коли була скинута бомба. Парк Миру в Нагасакі, розташований поблизу гіпоцентру вибуху, є центральним місцем проведення цих заходів. У парку знаходиться Статуя Миру – височенна фігура, що символізує прагнення до миру в усьому світі і захист майбутніх поколінь від загрози ядерної зброї.

День пам’яті трагедії Нагасакі є суворим нагадуванням про жахи війни і колективну відповідальність, яку несе людство, щоб така трагедія ніколи не повторилася.

Позначки:
Copy link