День пам'яті святого пророка Амоса

День пам’яті святого пророка Амоса

28 червня всі православні християни вшановують день пам’яті святого пророка Амоса, який цього дня народився у невеликому містечку Текої неподалік від Віфлеєму.

Схожі події: День пам’яті святого пророка Авдія та День пам’яті святого пророка Софонії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

З дитинства хлопчик був привчений до праці та випасав стада худоби, щоб заробляти на хліб. Побачивши його смиренність, Бог звелів йому йти до Ізраїлю, переконувати людей, які загрузли в гріхах та ідолопоклонстві, покаятися і почати вести праведне життя. 

Амос почав пророкувати, що прийдуть на землю ізраїльську асирійці, спустошать її та будуть знущатися з людей, якщо вони не повернуться обличчям до Бога. Але головний жрець Ізраїлю Амасія постійно знущався зі святого пророка та наказував йому повертатися додому. Одного разу він жорстоко побив Амоса і той через два дні помер він жорстоких ран. Але його слово залишилося у вигляді «Книги пророка Амоса», яка увійшла у Старий Заповіт.

Що можна робити, а що заборонено робити в цей день

  • У цей день забороняється сваритися та навіть розмовляти на підвищених тонах.
  • Їжу, яка залишилася після обіду, потрібно віддати тваринам, а пастухи повинні ретельно слідкувати за худобою, щоб вона не наїлася молодого вівса та не захворіла.
  • Прояви жадібності і скупості 28 червня приведуть до великих втрат.

Позначки:
Copy link