День пам'яті святого пророка Авдія

День пам’яті святого пророка Авдія

У православних вірян 19 листопада (2 грудня) – День вшанування пам’яті святого пророка Авдія. Один із 12 малих пророків, якого вважали покровителем домашнього вогнища. Його ім’я у перекладі з єврейської звучить як «служитель Богу», а у народі називали Авдієм-дбайливцем.

Схожа подія: День Святого Василя

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Авдій жив у VI ст. до Різдва Христового, за часів розпаду Єврейського царства. Родом був з невеличкого села Вифарам на Єфремовій горі. З дитинства Авдій був благочестивим та вірив у єдиного Бога. Навіть бувши управителем дому у лукавого ізраїльського царя Ахава, залишився вірним Всевишньому. Коли більшість ізраїльтян зрадили істинного Бога, стали поклонятися божеству язичників Ваалу та переслідувати пророків, Авдій таємно переховував близько ста осіб.

Щоб знайти святого пророка Іллю, було відправлено три військові загони. Очільником одного з них був Авдій. По дорозі на два загони Всевишній наслав небесний вогонь, а військо Авдія помилував. Після цього він покинув царську службу та став учнем святого Іллі. Невдовзі й у Авдія з’явилась здатність до пророцтва.

У збірці творів Малих пророків книга святого Авдія посідає четверте місце. У ній він передбачив загибель Едомського царства та порятунок на горі Сіоні.

Похований святий Авдій у Самарії біля своїх родичів.

Позначки:
Copy link