День «Нуль дискримінації»

День «Нуль дискримінації»

День нульової дискримінації відзначається щороку 1 березня з метою сприяння рівності, толерантності та інтеграції в усьому світі. Дискримінація є актуальною глобальною проблемою, яка стосується мільйонів людей і ґрунтується на таких факторах, як раса, стать, релігія, сексуальна орієнтація, інвалідність і вік.

Цей день спрямований на підвищення обізнаності про негативний вплив дискримінації на окремих людей, громади та суспільство в цілому, а також на заохочення людей до дій, спрямованих на створення світу, вільного від дискримінації.

Вперше цей день був відзначений у 2014 році Організацією Об’єднаних Націй, щоб розвинути успіх Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і підкреслити важливість захисту прав людини. У цей день люди та організації в усьому світі проводять заходи та кампанії для підвищення обізнаності про дискримінацію та сприяння культурі поваги та толерантності.

Тема Zero Discrimination Day 2023 — «Покінчити з нерівністю та дискримінацією в охороні здоров’я». Ця тема підкреслює нагальну потребу усунути нерівність у доступі до медичної допомоги та забезпечити, щоб кожен міг отримувати якісні медичні послуги без дискримінації.

Позначки:
Рекомендовано
День Незалежності Республіки Гана 6 березня