Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації

21 березня кожного року світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації (International Day for the Elimination of Racial Discrimination (International Race Relations Day)). Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй ще 26 жовтня 1966 року. Дата святкування обрана на честь дня демонстрації (21 березня 1960 року) у Південно-Африканській Республіці, під час якої поліція вбила 69 мирних демонстрантів. Мирна демонстрація відбувалася проти ухвалення законів про апартеїд.((https://www.un.org/en/observances/end-racism-day))

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації є нагадуванням про триваючу боротьбу проти расової дискримінації та про роботу, яку ще потрібно виконати для досягнення рівності та справедливості для всіх.

Незважаючи на значний прогрес, расизм і расова дискримінація зберігаються в усьому світі, підриваючи потенціал для процвітання окремих людей і суспільств.

День боротьби з дискримінацією має за мету залучення суспільства до толерантності й поваги один до одного, бо тільки так світ зможе розвиватись та жити у мирі. ООН наголошує на рівних правах, незалежно від раси чи етнічного походження людини.

До 21 березня зазвичай організовують різноманітні брифінги, акції та дитячі заходи, завдяки яким у дітей виховується повага до усіх національностей, культур та кольорів шкіри.

Місія ЮНЕСКО проти ненависті

Заснована 16 листопада 1945 року, місія ЮНЕСКО з розбудови миру та боротьби з ненавистю є актуальною як ніколи. У світі, який все ще страждає від поділів, конфліктів і нерівності, зусилля ЮНЕСКО, спрямовані на утвердження людської гідності в усьому світі, мають вирішальне значення. Прихильність організації до боротьби з расовою дискримінацією підкреслює важливість освіти, діалогу та взаєморозуміння у подоланні упереджень і побудові більш інклюзивного світу.1

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації є нагадуванням про колективну відповідальність за боротьбу з расизмом у всіх його формах. Відзначаючи цей день, ми підтверджуємо нашу прихильність до побудови світу, в якому кожна людина може користуватися своїми невід’ємними правами і свободами.

  1. https://www.unesco.org/en/days/racial-discrimination-elimination []
Позначки:
Copy link