День винаходу сонцезахисних окулярів

День винаходу сонцезахисних окулярів

1 липня – гарний привід вдягти красиві та модні сонцезахисні окуляри. Адже саме у цей день винахід відзначає своє народження. За думкою науковців та вчених, перші окуляри для захисту від сонячних променів були зроблені ще у XVII столітті.

Схожа подія:
🕶 День сонцезахисних окулярів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія винаходу сонцезахисних окулярів?

Три століття тому сонцезахисні окуляри мали інший вигляд. На скельця наносили кольорову фарбу або лак. Це створювало ефект затемнення. Модниці тих часів оцінили винахід, тож полюбляли носити окуляри на прогулянках спекотної днини. Раніше окуляри для заможних людей виготовляли з дорогих матеріалів, а сама річ вважалася предметом розкоші.

Згідно з історичними відомостями, народи Крайньої Півночі (ескімоси, ненці) також користувалися окулярами, щоб не сліпнути від яскраво-білосніжних снігових просторів. Представники цих народів виготовляли аксесуари з кісток впольованих тварин або із дерева. Зазвичай ними користувалися мисливці, яким було треба знаходити здобич у місцевостях, вкритих льодом.

Також відомо, що окуляри носили у Китаї за давніх часів. Ними користувалися судді, аби приховати очі та свої думки й ставлення щодо справ, які розглядалися. Такі окуляри робили з димчастого кварцу.

Виробництво сонцезахисних окулярів

Масове промислове виробництво сонцезахисних окулярів було впроваджене у Франції за часів правління Наполеону. Імператор замовив виготовлення аксесуарів для своєї армії, що знаходилася з військовою місією в Африці. На скельця окулярів наносили сажу, а зверху – лак.

На повну силу випускати ці потрібні аксесуари почали у 20-х роках минулого століття. Окуляри стали модними, їх почали стали з різних матеріалів та красиво оздоблювати. 

Позначки:
Copy link