День Незалежності Анголи

День Незалежності Анголи

11 листопада відзначається День незалежності Анголи. Саме у цей день у 1975 році країна стала вільною від Португалії та набула офіційного статусу суверенної держави. 

Сьогодні також відзначають: День Незалежності Польщі

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перші історичні свідоцтва про Анголу датуються VI століттям до н. е. Тоді на території країни проживали досить розвинені племена, які вели сільське господарство, володіли майстерністю щодо обробки металу та кераміки. Але у XV сторіччі н. е. у ці краї прийшли португальці. Після того Ангола більш ніж на 400 років стала колонією цїєї європейської держави. 

Війна за незалежність була розпочата у 1961 році, коли наслення країни повстало проти жорстокої влади колоніального уряду. Народному руху сприяла «Революція Гвоздик», яка розпочалася у 1975 році у самій Португалії. Її новий уряд погодився визнати незалежність португальських колоній, тому 11 листопада того ж року Ангола стала незалежною. 

Але внутрішнє протистояння за владу призвело до громадянської війни, яка забрала життя понад пів мільйона людей та закінчилася лише у 2002 році.

Позначки:
Copy link