День Незалежності Республіки Таджикистан

День Незалежності Республіки Таджикистан

9 вересня у Таджикистані відзначається державне свято – День незалежності. Саме 9 вересня 1991 року було оголошено незалежність цієї держави. Відтоді День незалежності вважається великим святом, неробочим днем і святкується щороку.

Сьогодні також відзначають: День утворення Корейської Народно-Демократичної Республіки

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

З другої половини XIX ст. територія Таджикистану була окупована Російською імперією. Після того, як владу захопили більшовики, населення Таджикистану, як і інші народи Центральної Азії, протистояло червоноармійцям, але не змогло перемогти. З 1924 року країна входила до складу Узбекистану в якості Таджицької Автономної Радянської Соціалістичної Республіки. Однак вже через п’ять років Таджикистану було надано статус окремої республіки. Коли СРСР почав розвалюватись, Таджикистан став на шлях проголошення незалежністі. Перший крок до цього був зроблений у 1990 році, а саме 24 серпня, коли відбулося підписання Декларації «Про державний суверенітет Таджицької РСР». Не забарилася і заява «Про державну незалежність Республіки Таджикистан». Це відбулось 9 вересня 1991 року.

Сьогодні Таджикистан – це багата на природні ресурси держава, 93% території якої займають гірські хребти, причому близько 50% знаходиться на висоті більш ніж 3000 м над рівнем моря. Цікаво, що давній Шовковий шлях проходив вздовж цього мальовничого краю. Туристи, які полюбляють сходження в гори, а також любителі гірськолижного спорту обов’язково мають відвідати цю країну.

Позначки:
Copy link