День утворення Корейської Народно-Демократичної Республіки

День утворення Корейської Народно-Демократичної Республіки

9 вересня вважається Днем утворення Корейської Народно-Демократичної Республіки

Схожі події: День Незалежності Казахстана та День Незалежності Республіки Судан

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

КНДР – це країна у Східній Азії, на північній частині Корейського півострова. З 1910 року Корея була анексована Японією. У той же час у Китаї було створено Тимчасовий уряд Кореї у вигнанні. Коли у 1945 році Японія капітулювала, на території Корейського півострова було проголошено Корейську Народну Республіку. Однак півострів був поділений за 38-ю паралеллю між США та СРСР. Південна частина контролювалася Сполученими Штатами, а північна – військами СРСР.

У листопаді 1947 року Генасамблея ООН створила групу, яка мала зайнятися підготовкою загальних виборів на всьому Корейському півострові. Однак ця група не була допущена на підконтрольну радянській владі територію і прийняла рішення провести вибори на південній частині півострова. Внаслідок цього 15 серпня 1948 року утворилася Республіка Корея, столицею якої став Сеул. У відповідь на це 8 вересня того ж року у Пхеньяні прийняли конституцію і через день роголосили Корейську Народно-Демократичну Республіку.

Північна Корея є тоталітарною диктатурою із сильним культом особистості. Наприклад, у КНДР літочислення бере свій початок від народження вождя Кім Ір Сена, тобто з 1912 року. Офіційною державною ідеологією є “чучхе” – північнокорейський варіант соціалізму.

Позначки:
Copy link