День непокори

День непокори

День непокори (Disobedience Day), який щороку відзначається 3 липня, – це свято тих, хто грає не за правилами. Підривна діяльність була популярною впродовж усієї історії, фактично, саме колесо історії часто оберталося саме завдяки тим, хто не хотів підкорятися та прагнув змін на краще. День непокори – це ненасильницький протест проти проблем, законів або причин, які вважаються несправедливими. Справжній дух цього дня полягає в тому, щоб спробувати щось нове, постояти за себе або когось іншого, особливо якщо ви обтяжені правилами або структурами, якими зловживають або які роблять життя надто буденним.

Історія людства яскраво демонструє як непокора допомогла змінити світ, коли вона була зроблена в правильний спосіб і з істинним духом справедливості.

Святкування цієї події допомагає кожному зрозуміти, що таке громадянська чи соціальна непокора та вирішити, чи потрібно брати у ній участь.

Громадянська непокора – свідома відмова або мирний протест громадян підкорятися несправедливим законам, відповідно до свого сумління.

Схожі події:
🤨 День білої сорочки
🤨 День боротьби з булінгом (День рожевої сорочки)
🤨 Міжнародний день боротьби з безкарністю
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке громадська непокора?

У 1849 р. вперше цей термін застосував американський письменник Генрі Торо у своєму есе, де навів приклад відмови сплачувати податки, протестуючи проти несправедливості державних діячів.

Прояви громадянської непокори продемонстрували Махатма Ганді у боротьбі за свободу Індії, Мартін Лютер Кінг – за громадянські права темношкірих у США. Громадська непокора застосовувалась для боротьби з соціально-економічною, релігійною, етнічною та расовою дискримінацією.

Важливість проведення Дня непокори

Основна мета Дня непопокори – привернути увагу громадськості до проблеми та спонукати законодавчі органи відповідним чином змінювати законодавство.

Це свято відзначається саме через ефективність даного методу боротьби за справедливість.

Коли будемо відзначати День непокори?

РікДатаДень
20243 липняСереда
20253 липняЧетвер
20263 липняП’ятниця
20273 липняСубота
20283 липняПонеділок
Позначки:
Copy link