День міста Теребовля

День міста Теребовля

7 липня святкує свій День народження місто Теребовля. Теребовля – один з районних центрів Тернопільської області, найстаріше місто всього Поділля та одне з найстаріших міст України.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Полтава
🇺🇦 День міста Запоріжжя
🇺🇦 День міста Хмельницький

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Перший раз назва Теребовля зафіксована в далекому 1097 році у «Повісті минулих літ». Цей рік і вважається роком заснування міста. Сама назва, за однією із версій, походить від старослов’янського поняття «теребити» – вирубувати, корчувати дерева.

Не тільки поважний вік відрізняє Теребовлю від інших міст країни, а ще й географічні особливості. І мова не лише про гарне розташування, а ще й про різницю в 90 метрів між найбільш низькою та високою точками міста. Такими перепадами не можуть хвалитися навіть поселення у високих горах.

Давня історія принесла місту та його околицям приблизно десяток архітектурних пам’яток та історичних споруд, які Теребовлі вдалося зберегти. Майже всі користуються популярністю серед гостей: Плебанівський віадук (зведений у 1896 році), Народний дім на мурах сімнадцятого століття, Теребовлянський замок (початок будівництва датується 1366 роком), Підгорянський монастир, Костел Святих Петра і Павла. У 2001 році Кабмін включив Теребовлю до переліку історичних населених місць країни.

Позначки:
Copy link