День міста Полтава

День міста Полтава

Святкування Дня міста Полтави проводиться 23 вересня. Саме в цей день в 1943 році місто звільнили від німецьких окупантів. Святкування насичене різноманітними заходами і фестивалями. Зазвичай все починається з урочистої ходи на Соборній площі та барвистого параду «Полтава вишивана».

Схожі події:
🇺🇦 День міста Мелітополь
🇺🇦 День міста Київ
🇺🇦 День міста Чернігів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Прийнято вважати, що Полтава була заснована в 899 році. До цього на її території мешкали племена стародавніх скіфів та слов’янський племінний союз сіверян. Перша згадка назви міста у писемних джерелах датується 1173 роком. В Іпатіївському літописі йдеться про те, що князь Ігор Святославович розгромив половецькі війська та перетнув річку Ворсклу недалеко від Лтави. Саме так раніше називали сучасну Полтаву. Також зустрічалася назва «Олтава».

У XVII столітті поряд з містом були підприємства з видобутку селітри, тому про Полтаву часто згадували як про «селітряну державу». В часи Національної визвольної війни вона була одним із основних резервних пунктів війська. Полтава постачала козакам зброю та продовольство. На честь перемоги над військами польської шляхти посеред міста було засновано Хрестовоздвиженський монастир. Саме біля нього отримав поранення шведський король Карл XII. Ця подія мала переломне значення під час Північної війни 1709 року.

Полтавську область з центром у місті Полтава було вперше створено 22 вересня 1937 року. Сучасна Полтава продовжує виконувати роль обласного центра. Зараз місто має площу понад 100 кв. км та налічує 300 000 жителів.

Позначки:
Copy link