День карате

День карате

Щороку 25 жовтня відзначається День карате (Karate Day). День присвячений бойовому мистецтву карате, яке виникло на Окінаві, Японія, і з тих пір поширилося по всьому світу.

Карате поєднує фізичну підготовку з розумовою дисципліною, сприяючи розвитку сили, спритності та концентрації у практикуючих. У цей день люди святкують, займаючись карате або відвідуючи місцеві заходи та турніри з карате.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день тхеквондо
✔️ Всесвітній день дзюдо
✔️ Міжнародний день тайцзі і цигуна

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святкування Всесвітнього дня карате має на меті поширити обізнаність про переваги занять цим стародавнім бойовим мистецтвом і надихнути більше людей долучитися. Багато організацій карате використовують цей день як можливість запропонувати безкоштовні заняття або семінари для початківців, які тільки починають свій шлях у практику. У цей день чудова нагода для досвідчених майстрів продемонструвати свої навички, беручи участь у виступах або змаганнях з іншими ентузіастами карате з усього світу.

Всесвітній день карате — це цікавий спосіб для людей спілкуватися один з одним через спільну пристрасть до цього бойового мистецтва, яке наголошує на самовдосконаленні та повазі до інших.

Термін «карате» («порожня рука») було введено в обіг у XVIII столітті якимось Сакугавою з окинавського містечка Аката, який заснував після повернення з Китаю приватну школу Карате-но Сакугава. Згодом ієрогліф “кара” – “китайський” – був змінений на подібно звучить, але має інший сенс ієрогліф “кара” – “порожній”.

Цікаві факти про карате:

 • Назва карате дослівно перекладається як «шлях беззбройної (порожньої) руки».
 • «Каратистів», правильно називати «каратеки».
 • У Японію карате потрапило з острова Окінава наприкінці 19 століття. Тоді під час набору в армію лікарі звернули увагу на те, що багато призовників з Окінави відрізнялася гарним фізичним розвитком. Виявилося, що вони займалися місцевим бойовим мистецтвом. Відтоді карате включили у програму викладання у молодших класах окинавських шкіл як фізкультуру.
 • Поширення за межі Окінави відбулося на початку 20 століття. Через важку економічну ситуацію, мешканці острова масово переїжджали на великикі японські острови у пошуках роботи. Так, відбулася й міграція та поширення карате.
 • Японці не звертали особливої уваги на карате, поки у 1920-х роках окинавський майстер Мотобу Текі переміг у публічному бою західного боксера.
 • Карате вважали лише різновидом китайської гімнастики, а тому воно не потрапило під заборону всіх бойових мистецтв, що встановила американська влада, після військової поразки Японії в 1945 році.
 • Лише 2017 р. карате було визнано олімпійським видом спорту, і з нагоди цього було засновано Всесвітній день карате 17 червня. Вперше карате було представлено на олімпіаді у Токіо 2020.
 • Карате довгий час не могло набути статусу олімпійського виду спорту через високий рівень травматизму спортсменів та через величезну кількость стилів і федерацій карате.
 • Карате не увійшло до програми Олімпіади-2024 у Парижі.
 • Карате займається понад 20 мільйонів людей по всьому світу.
 • Тамесіварі – розбивання твердих предметів незахищеними частинами тіла, важлива частика мистецтва карате. Тамесіварі є індикатором розвитку сили та техніки в бойовому мистецтві, дозволяє розвинути потужність удару.
 • Дошки хвойних порід – найбільш поширені матеріали для розбивання у карате.
 • Кіокушинкай – найжорстокіший різновид карате, заснований Масутацу Оямою в 1950-х роках. Це повноконтактні поєдинки без захисного спорядження (шоломів, рукавичок, протекторів). Єдине обмеження – заборона ударів у голову руками. Саме цей різновид карате є найбільш видовищним і збирає велику кількість глядачів.
Позначки:
Copy link