Міжнародний день небінарних людей

Міжнародний день небінарних людей

14 липня кожного року світ відзначає доволі молоду, проте важливу подію – Міжнародний день небінарних людей (International Non-Binary People`s Day). Така дата почала відзначатись з 2012 році.

Схожа подія:
⚧ Міжнародний день камінг-ауту
⚧ Міжнародний день асексуальності
⚧ День гордості агендерів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хто такі небінарні люди?

Небінарна гендерна ідентичність – це усвідомлення себе поза межею гендерного бінаризму, тобто традиційного розділення статей на чоловічу та жіночу. Небінарні особистості можуть мати декілька статей чи не мати статевої приналежності зовсім (агендерність). Необхідно зауважити, що гендер не пов’язаний із сексуальною орієнтацією та андроґінністю. 

Мета події

Метою Міжнародного дня небінарних людей є привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються особи з небінарним гендером; підвищення поінформованості щодо гендерквіру (небінарності); подолання дискримінації за гендерною ознакою.

Перші небінарні люди

Перша в США людина з позначенням гендерквіру в юридичних документах – Джеймс Шупе.  Це сталось у 2016 році. Подібну практику розпочали ще у 2003 році в Австралії, коли Алекс Макфарлейн отримав статус інтерсексуальної особистості.

Позначки:
Copy link