День солідарності з інтерсекс-людьми

День солідарності з інтерсекс-людьми

8 листопада відзначають День солідарності з інтерсекс-людьми (Intersex Day of Solidarity).

День солідарності інтерсексуалів, також відомий як День пам’яті інтерсексуалів відзначається, щоб вшанувати пам’ять Геркуліна Барбена, французького інтерсексуала 19-го століття, і виступити на захист прав інтерсексуальних людей. Інтерсексуальні люди народжуються зі статевими ознаками, які не відповідають типовим бінарним уявленням про чоловіче або жіноче тіло. Це можуть бути варіації хромосом, гормонів, внутрішніх чи зовнішніх геніталій або їх поєднання.

Історичний контекст

Відзначення розпочалося 8 листопада 2005 року як День інтерсексуальної солідарності, ініційований Міжнародною інтерсексуальною організацією. Це день пам’яті про боротьбу інтерсекс-людей, таких як Барбін, і протистояння порушенням прав людини, з якими вони часто стикаються, таким як медичні процедури без згоди та дискримінація.

У той час як День обізнаності про інтерсексуальність 26 жовтня більш відомий в англомовних країнах, особливо в Північній Америці, День пам’яті інтерсексуальних людей відзначається і в Європі. У деяких регіонах, зокрема в Австралії та Південній Африці, обидві події та дні між ними відзначають як “14 днів інтерсексу”, підкреслюючи важливість прав інтерсексуалів та їхньої обізнаності.

Освіта та адвокація

Цілі Дня солідарності інтерсексуалів включають просвіту про інтерсексуальні стани та адвокацію проти каліцтв на статевих органах (IGM). Це заклик до гендерної рівності та права на тілесне самовизначення для людей, чия біологічна стать не відповідає традиційним стереотипам.1

Інтерсекс відрізняється від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації, це поняття стосується виключно біологічних статевих ознак. Існує потреба роз’яснити цю відмінність, щоб інтерсексуальні люди не були виключені з антидискримінаційного захисту, який часто розробляється з урахуванням сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Юридичні та медичні права

Лавандова фракція Партії зелених підкреслює важливість тілесного самовизначення та припинення медичних втручань щодо інтерсексуальних людей без їхньої згоди. Організація Об’єднаних Націй оголосила такі операції без інформованої згоди формою тортур. Все частіше лунають заклики до правової та медичної систем поважати права інтерсексуальних людей і визнати небінарну гендерну ідентифікацію дійсною.

День солідарності інтерсексуалів – це час для того, щоб висловити підтримку інтерсексуальним людям і розповісти собі та іншим про виклики, з якими вони стикаються. Такі організації, як Інтерсекс Інтернешнл Європа та InterVisibility.eu, надають ресурси для тих, хто прагне зрозуміти та підтримати інтерсекс-спільноту.

День солідарності інтерсексуалів – це не просто день пам’яті, це день дій та захисту. Це день, щоб підтримати інтерсекс-спільноту в їхній боротьбі за рівність, гідність та право приймати рішення щодо власного тіла. Відзначаючи цей день, давайте візьмемо на себе зобов’язання дізнаватися більше, виступати проти несправедливості та працювати над створенням світу, який визнає і поважає весь спектр людського розмаїття.

Схожі події:
День інтерсекс-людей
Міжнародний день камінг-ауту
Міжнародний день небінарних людей
Міжнародний день займенників

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.gp.org/intersex_day_of_remembrance []
Позначки:
Copy link