Всесвітній день бажань

Всесвітній день бажань

29 квітня в багатьох країнах відбуваються заходи та акції, призначені важливій події – Всесвітньому дню бажань (World Wish Day). Це гарна нагода, аби реалізувати мрії. Для світового суспільства таке святкування – це можливість подарувати близькій людині турботу, увагу та любов.1

Схожі події:
🌟💫 Всесвітній день мрії
🌟💫 День спонтанного прояву доброти

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія свята розпочалася у 1977 році в США, коли чотирирічний хлопчик Крістофер Джеймс Грейчус, що був хворий на лейкемію, та його мати Лінда познайомилися з митником Томмі Остіном. Малюк розповів, що давно мріє стати поліцейським. Остін вирішив допомогти дитині здійснити бажання.

Минуло три роки, стан здоров’я дитини значно погіршився. Томмі зв’язався з представниками поліції та домовився організувати для Крістофера політ на вертольоті. 29 квітня 1980 року малий Крістофер та Рон Кокс, офіцер Департаменту громадської безпеки штату Аризона, вилетіли до міста Фенікс на вертольоті DPS. Далі хлопець разом з офіцером Френком Шенквицем з аеропорту вирушили у центральний офіс Департаменту в супроводі трьох патрульних машин та мотоцикла. Крістофер цілий день провів час в цій організації, а потім отримав значок почесного поліцейського Аризони.

Крім того, спеціально для Кріса офіцер Рон Кокс домовився з представниками компанії John’s Uniforms, аби для дитини зшили форму патрульного. Власник фірми був вражений цією ситуацією, дуже співчував хворому хлопчику. Тому за одну ніч він разом з двома співробітницями пошив ідентичну копію форми поліцейського. Крістоферу вручили форму 1 травня.

Через деякий час Кріс помер від хвороби. Від Департаменту Аризони до міста Кєвані в штат Ілінойс поїхали на похорон офіцери Френк Шенквиць та Скотт Шталь. На згадку про дитину за згодою матері Кріса вони вирішили заснувати у Феніксі Chris Greicius Make-A-Wish Memorial, що згодом став благодійним фондом Make-A-Wish. Ось таким чином з сумної історії з’явилося важливе свято.

Допомога дітям

Спочатку організація Make-A-Wish допомагала американським дітям. Пізніше у 1983 році представництво фонду відкрили в Канаді. Ще через 10 років благодійний фонд став міжнародною організацією. Головною метою святкування 29 квітня Всесвітнього дня бажань є допомога дітям. 

Щороку в різних країнах проводять благодійні акції, спортивні заходи, аукціони у Всесвітній день бажань. Отримані з цього кошти спрямовують на здійснення мрій хворих дітей віком від 2,5 до 18 років. Організаторам вдається виконувати кожен рік бажання майже 30 тисяч важкохворих дітей. А з моменту свого заснування фонд здійснив більше 480 тисяч дитячих мрій.

В заходах беруть учать 50 країн, 45 тисяч волонтерів. Навіть відомий співак Майкл Джексон свого часу сприяв діяльності благодійного закладу. Важливість свята в тому, що у кожного є шанс здійснити бажання не тільки власних дітей, але й допомогти сиротам, маленьким пацієнтам клінік, дитячих будинків.

Коли будемо відзначати Всесвітній день бажань?

РікДатаДень
202429 квітняПонеділок
202529 квітняВівторок
202629 квітняСереда
202729 квітняЧетвер
202829 квітняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

  1. https://wish.org/restorehope []
Позначки:
Copy link