цікаві факти про гори

Найвищі гори: України, Європи, Африки та Сонячної системи. Яка гора найнебезпечніша, а яка —найпопулярніша? І чи справді Еверест найбільша гора Землі?

До Міжнародного дня гір DAY TODAY підготував для вас добірку цікавих фактів про гори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Sorry no related post found

Найдовша гірська система

Найдовшою гірською системою є не наземні гори, а Серединно-Атлантичний хребет, що проходить під водами Атлантичного та Північного Льодовитого океанів. Його протяжність становить 18 тисяч кілометрів. Найдовшим за протяжністю гірським ланцюгом на землі є гори Анди у Південній Америці. Довжина гірського хребта сягає 9000 км.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Найвища непідкорена вершина

Гангхар Пієнсум

Найвища у світі непідкорена вершина – Гангхар Пієнсум, розташована на межі Бутану й Тибету. Її висота над рівнем моря сягає 7570 м. Для підкорення вершини здійснено чотири експедиції у 1985 та 1986 роках британцями, які зауважили, що висота піку становить 7550 м. У 1994 році Бутан заборонив сходження на гори, вищі 6000 м, а у 2003 – весь альпінізм в країні.

Небезпечна гора

Аннапурна І

У Гімалаях знаходиться небезпечна гора-восьмитисячник Аннапурна І. За статистикою, до 2012 року загинув кожний четвертий альпініст, що намагався підкорити її. Висота піку становить 8091 м, схили круті та майже вертикальні. У 1950 році Аннапурну вперше підкорили французькі альпіністи Моріс Ерцог та Луї Лашеналь. 

Перше підкорення Евересту

Перше документально підтверджене сходження на найвищу гору в світі – Еверест – сталося у 1953 році новозеландцем Едмундом Хілларі та непальським шерпом Тенцингом Норгеєм, учасниками дев’ятої британської експедиції на Джомолунгму. До цього спроби підкорення вершини почалися ще в 1921 році, але альпіністи не досягли успіху.

Едмунд Хілларі та Тенцинг Норгей
Едмунд Хілларі та Тенцинг Норгей

Найвищий вулкан

Найвищий вулкан світу – Охос-дель-Саладо на межі Чилі та Аргентини, який має висоту 6893 м. Його подвійний пік прикрашає пейзаж пустелі Атакама. Незвичайно, але в цьому засушливому кліматі на верхівці кратеру розташоване озеро, діаметр дзеркала якого становить близько 100 м. 

Охос-дель-Саладо
Охос-дель-Саладо

Найвища гора Європи

Вулкан Ельбрус

Найвища гора Європи – вулкан Ельбрус на Кавказі. Його висота складає 5642 м над рівнем моря. Наукові дослідження останніх десяти років дозволили впевнено віднести Ельбрус до категорії потенційно активних вулканів, хоч досі він вважався назавжди згаслим. Тут знаходиться найбільш високогірний готель у світі (4100 м), заснований у 1909 році.

Найвища гора Африки

Найвища точка Африки – вулкан Кіліманджаро у Танзанії, що сягає 5895 м. Вершина гори весь рік укрита снігом, що виглядає досить незвично на фоні африканської місцевості. Вулкан знаходиться посеред рівної савани, тож його чітко видно з космосу. Загальна площа гори складає майже цілих 390 тисяч гектарів.

Вулкан Кіліманджаро

Найвища гора Сонячної системи

У переліку ТОП-10 найвищих гір Сонячної системи половина (5 штук) належать Марсу. Найвища точка Марсу – гора Олімп – має майже 30 кілометрів у висоту.

Гора Олімп на Марсі - 30 км
Гора Олімп на Марсі – 30 км

Яка насправді найбільша гора Землі?

Мауна-Кєа

Найбільша на Землі гора насправді знаходиться на дні Тихого океану – це підводний вулкан Мауна-Кєа на Гавайях. Від підніжжя до верхівки висота складає 10203 м, хоча над рівнем моря вершина здіймається лише на 4205 м. На піку гори розташована відома міжнародна обсерваторія Мауна-Кєа з сучасними телескопами, заснована у 1967 році.

Найпопулярніша гора для сходжень

Монаднок

У США знаходиться гора, на яку найчастіше підіймаються альпіністи з усього світу. Це вершина Монаднок висотою 965 м. Тут тренуються майбутні підкорювачі величезних гірських піків.

Говерла — найвища гора України

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇

Рекомендовано
Є зимові книги. Не ті, що про зиму. А ті,…