10 цікавих фактів про віскі

Цікаві факти про вiскi (1)

Всесвітній день віскі відзначається щорічно третьої суботи травня.

  • 90% всього солодового віскі (а існує близько 5 тисяч видів) виготовляється у Шотландії. Кожної секунди у світі 30 людей стають щасливими покупцями пляшки шотландського віскі. Саме віскі з Шотландії є найпопулярнішим на полицях магазинів. Навіть ірландський, канадський чи американський напій не зрівняється з ним.
  • В алкоголь вкладають інвестиції й отримують близько 30% доходу щомісяця. На спеціальній торговій біржі World Whisky Index люди купують напій, отримують сертифікат власника і мають повне право на перепродаж пляшки. Японія та Китай є основними користувачами біржі.
  • До 1915 року вважалося, що для якісної витримки солодового напою достатньо 2 років. У 1916 прийняли офіційний закон, у якому говорилося про мінімальний строк витримки віскі у дерев’яних бочках – 3 роки. Під час «сухого закону» в Америці віскі був єдиним алкоголем, дозволеним для продажу, але лише у якості ліків.
  • Найдорожчий віскі The Macallan 80-річної витримки оцінювався у 460 тисяч доларів на аукціоні в Нью-Йорку у 2010 році. У 2006 році пляшку віскі 1926 року виготовлення продали за 54 тисячі. Усі кошти, отримані з продажу, були переведені на благодійність.
  • Найпопулярнішими країнами, що спеціалізуються на виготовленні віскі, є Шотландія, Ірландія, Америка, Японія та Канада. Франція, хоч і вважається батьківщиною коньяку, також займається виробництвом віскі. Назва на етикетці пляшки може вказати на країну-виробника. Якщо «whisky», то це Шотландія, «whiskey» – інша країна.
  • На початку XVIII століття напій використовували у якості валюти. Ним розраховувалися за послуги та продукти. Крім того, алкоголь брав участь у приготуванні різних страв та лікуванні хворих. Коли влада почала задумуватися про введення жорстких податків на віскі, мешканцям Пенсільванії навіть довелося бунтувати проти цього. 
  • На субмаринах королівського флоту Британії поширена практика жорсткого відбору кандидатів на звання офіцера. На борт потрапляють лише найкращі. Ті, хто передчасно відсіявся з відбору, отримують пляшку дорогого шотландського віскі за сміливість та завзятість.
  • Вважається, що першими виробниками віскі були ірландські ченці. Вони використовували солод та чисту воду для приготування напою. Перша згадка про алкоголь датується 1405 роком, але очевидно, про нього знали ще раніше. Здавна Шотландія та Ірландія змагаються за право почесного звання батьківщини віскі.
  • Шотландська порція віскі називається дрем. У барі дрем наливають так, щоб було заповнене лише дно келиха. А під час посиденьок з друзями кожен сам визначає для себе об’єм дрему. Взагалі це широке поняття міри, яке цілком залежить від щедрості того, хто пригощає.
  • Первинним смаком віскі насолоджуються у тюльпаноподібних келихах. Така форма дозволяє вловити особливий деревний аромат напою, який був настояний у бочці. Для дегустації використовують також низькі та масивні склянки до 400 мл з товстим дном, які називаються тумблери.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Стаття була цікавою?

Оцініть цю статтю!

Середній рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Ще немає голосів. Будьте першими!

Дякуємо! Якщо було корисно...

Поширити в соцмережах!

Шкода, що стаття вам не сподобалась...

Дозвольте нам її покращити!

Розкажіть, будь ласка, що ми можемо виправити

Схожі статті

Copy link