День альпініста (Міжнародний день альпінізму)

День альпініста (Міжнародний день альпінізму)

Кожен рік 8 серпня відзначають своє свято ті, хто не бояться висоти і завжди готові підкорити нову вершину, – альпіністи.

Це свято засноване на честь підкорення найвищого піка Альп – 4810-метрового Монблану. 8 серпня 1786 року альпініст та лікар за професією Мішель-Габріель Паккард та провідник Жак Бальма за 24 години дісталися до вершини гори. Сучасний рекорд – майже 5 годин (без трьох хвилин) – належить іспанцю Кілліану Джорнету. Монблан ще з середини XVIII століття приманював до себе мандрівників. Щороку в долині Шамоні збиралося декілька сотень охочих дістатися піку Монблану, але всі сходження закінчувалися невдало. 

Це професійне свято не тільки для гірських підкорювачів, але й для тих, хто займається та заробляє промисловим альпінізмом. Висотних будівель стає все більше, а застосування будівельних лісів можливо не всюди. Тому фахівці, які можуть пофарбувати фасади, помити вікна, прибрати з даху кригу та сніг, просто необхідні.

День підкорювачів нових висот – свято з присмаком адреналіну та азарту. Для професіоналів цієї справи та любителів – це день зустрічей, обміну досвідом, можливість ще раз перемогти себе чи встановити новий рекорд. Цей день відзначають сміливі та рішучі люди, які завжди готові продемонструвати безмежність людських можливостей.

Позначки: