Всесвітній день відповідального туризму

Всесвітній день відповідального туризму

7 листопада відзначають Всесвітній день відповідального туризму (World Responsible Tourism Day) – цей день є визнаним на міжнародному рівні та підтримується Всесвітньою туристичною організацією ООН (ЮНВТО). Це день святкування та просування ролі туристичної індустрії у збереженні та зміцненні культурної та екологічної цілісності в усьому світі.

Всесвітній день відповідального туризму відзначається в останній день Всесвітнього туристичного ринку в Лондоні. Ключове посилання: responsibletourism.wtm.com

Вершина відповідального туризму

Цей день відзначається на Всесвітньому туристичному ринку (WTM) у Лондоні, який є провідною світовою подією для туристичної індустрії. Ця платформа привертає велику увагу ЗМІ та спонсорується впливовими організаціями, такими як BBC World. Вона слугує каталізатором дій та привертає увагу до ініціатив, які приносять економічні, соціальні та екологічні вигоди громадам.

Нагороди та визнання

Нагороди WTM Responsible Tourism Awards вручаються у Всесвітній день відповідального туризму, підкреслюючи внесок підприємств та організацій у сталий туризм. Ці нагороди зосереджені на внеску туризму в досягнення Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй (ЦСР), зокрема ЦСР 8, 12 і 14, в яких прямо згадується туризм.1

Цілі сталого розвитку та туризм

Туризм конкретно згадується у трьох цілях сталого розвитку (ЦСР):

  • ЦСР 8 сприяє сталому туризму, який створює робочі місця та популяризує місцеву культуру і продукцію.
  • ЦСР 12 закликає до розробки інструментів для моніторингу впливу сталого розвитку на сталий туризм.
  • ЦСР 14 підкреслює роль туризму у сталому використанні морських ресурсів.

Туризм

Туризм підтримує всі 17 цілей сталого розвитку, від боротьби зі зміною клімату до покращення гендерної рівності та захисту біорізноманіття.

Семінари з відповідального туризму

Портфоліо WTM включає семінари з відповідального туризму на своїх заходах по всьому світу. Ці семінари є частиною програми заходів кожної виставки, зосереджуючись на тому, як галузь може виконати свої зобов’язання за всіма ЦСР.

Нагороди Партнерства відповідального туризму WTM Responsible Tourism Awards є невід’ємною частиною Всесвітнього дня відповідального туризму. У 2017 році нагороди були приурочені до Міжнародного року сталого туризму в інтересах розвитку, зосереджуючись на внеску галузі в досягнення ЦСР. Нагороди були вручені лідерам у різних категоріях, таких як “Найкраще розміщення”, “Скорочення викидів вуглецю”, “Комунікація”, “Громадська ініціатива”, “Скорочення бідності” та “Туроператор”.

Майбутнє туризму

Всесвітній день відповідального туризму – це не просто визнання, це натхнення до змін і забезпечення позитивного внеску туризму у сталий розвиток дестинацій. Він заохочує індустрію брати на себе відповідальність за те, щоб зробити туризм більш стійким, і діяти в якості менеджерів навколишнього середовища і культурної спадщини.

Відзначаючи Всесвітній день відповідального туризму, давайте замислимося над впливом нашого вибору подорожей і візьмемо на себе зобов’язання приймати більш відповідальні рішення, які підтримують сталий розвиток. Це день, коли ми можемо вшанувати тих, хто йде попереду, і надихнути інших наслідувати їхній приклад, гарантуючи, що туризм залишається силою добра у світі.

  1. https://responsibletourismpartnership.org/wtm-responsible-tourism-awards/ []
Позначки:
Copy link